Eriksen u šokantnoj završnici donio polufinale Interu

TALIJANSKI KUP
Objavljeno: 26.01.2021 / 22:59
MILANO - Nogometaši Intera prvi su polufinalisti ovosezonskog izdanja Talijanskog kupa, oni su u četvrtfinalu u utorak svladali gradskog rivala Milan sa 2-1 (0-1).

Milan je poveo preciznim udarcem Ibrahimovića (31), no u nastavku je švedski veteran isključen zbog drugog žutog kartona u 58. minuti, a pritisak Intera u nastavku utakmice donio je preokret. Lukaku (71-11m) je izjednačio iz kaznenog udarca nakon prekršaja Rafaela Leaoa na Barelli, da bi Eriksen (90+7) sjajno izvedenim slobodnim udarcem duboko u sudačkoj nadoknadi "razoružao" sjajnog Tatarusanua na vratima Milana i osigurao prolazak Intera među posljednje četiri momčadi.

Marcelo Brozović igrao je za Inter do 88. minue kada ga je zamijenio upravo Eriksen, Ivan Perišić je bio na terenu za pobjednički sastav do 67. minute, dok je Ante Rebić igrao za Milan od 60. minute. Mario Mandžukić nije konkurirao za nastup u momčadi Milana.

Inter će u polufinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Juventus - SPAL koji je na programu u srijedu. U srijedu će igrati i Atalanta - Lazio, dok će u posljednjem četvrtfinalu u četvrtak branitelj naslova Napoli ugostiti Speziju.

Tagovi: Christian Eriksen, Romelu Lukaku, Inter, Zlatan Ibrahimović, AC Milan
Ćorluka: Nadam se da mogu pomoći izborniku
KRAJ KARIJERE
MOSKVA - Premda se o tome danima nagađalo, hrvatski nogometaš Vedran Ćorluka (35) i službeno je objavio prekid igračke karijere.
Dalić: Prvi cilj je proći skupinu
CILJEVI
ZAGREB - "Imat ćemo teške protivnike, ali vjerujem u nas. Kada je najteže mi smo pravi," istaknuo je Dalić.
Bišćan pozvao Stipu Biuka na Euro s mladom reprezentacijom
MLADI
ZAGREB - Izbornik mlade reprezentacije Igor Bišćan objavljuje od 13 sati popis za nastavak Europskog prvenstva, četvrtfinalne utakmice protiv Španjolske u Mariboru 31. svibnja.
Dalić objavio popis za Euro
POPIS
ZAGREB - Pred hrvatskom je nogometnom reprezentacijom novo veliko natjecanje, prvo od svjetskog srebra iz Rusije. Zlatko Dalić danas je u 13 sati objavio imena 26 nogometaša na koje će računati na Euru 2020., koji 11. lipnja počinje u Rimu.