Denver u finalu Zapada, triple-double Jokića

Objavljeno: 16.09.2020 / 08:09
Autor: SEEbiz / Index.hr
ORLANDO - Denver Nuggetsi su u finalu Zapadne konferencije i tamo će igrati protiv Los Angeles Lakersa. U majstorici su pobijedili Los Angeles Clipperse 104:89.

Drugu seriju zaredom, Denver se vratio iz 3:1 zaostatka. Nakon što je to napravio protiv Jazza, protiv Clippersa je preokret bio još impresivniji, u petoj utakmici je okrenuo 16 razlike, a u trećoj 19 razlike. U majstorici to nije bilo potrebno. Denver se odvojio u trećoj četvrtini zahvaljujući fenomenalnom Nikoli Jokiću i Jamalu Murrayu. Srbin je završio susret s triple-double učinkom od 16 poena, 22 skoka i 13 asistencija, dok je Murray zabio 40 poena.

Prva četvrtina uglavnom je protekla u egalu. Clippersi su se fokusirali na limitiranje Jokićevih šuteva, puno su ga češće udvajali, no zato su do prostora dolazili njegovi suigrači.

To će do izražaja doći tek u drugom poluvremenu jer je Los Angeles drugu četvrtinu odigrao sjajnu obranu i prvi se odvojio na utakmici kada je otišao na 12 razlike. Ipak, udvajanje na Jokiću i njegove blokove najviše je koristio Jamal Murray koji je trpao iz svih pozicija i držao Denver u igri. Zabio je 20 od svojih 25 poena u prvom poluvremenu i samostalno uspio držati da prednost Clippersa ne ode iznad 15 poena. Štoviše, smanjio je razliku na samo -2 prije odlaska na odmor.

U trećoj četvrtini započeo je pad Clippersa. Denver je ušao furiozno, pogađao iz svih pozicija, redom su trpali Grant, Harris i Milsap te tako pogodili prvih pet od šest trica u četvrtini. Murray i Jokić su predvodili Nuggetse u prvom poluvremenu, a kada su im se pridružili suigrači u trećoj četvrtini. Clippersi nisu imali odgovora.

Unatoč tome, Los Angeles je u zadnji period ušao s osam poena zaostatka što se u NBA-u može stići u nekoliko minuta, ali i prije toga je bilo očito kako nemaju nikakve šanse u zadnjem dijelu utakmice.

Više od pola četvrtine nisu pogodili nijedan koš iz igre, strah se osjetio kod svakog igrača. Doc Rivers je samo pljeskao i vikao "idemo", dok je Paul George pogađao tablu, Kawhi Leonard promašivao sve što inače pogađa, a ostali igrači poput Loua Williamsa su promašivali otvorene zicere i šuteve.

Nisu Nuggetsi ofenzivno briljirali, no Jokić je navlačio pozornost obrane na sebe, pronalazio suigrače na otvorenim šutevima i zicerima, a sve je bilo riješeno nakon zakucavanja Granta za najvećih 20 razlike.

Ivica Zubac proveo je na terenu samo 14 minuta (šest poena, dva skoka), najviše zbog problema s prekršajima, no Rivers mu nije dao ni minutu u zadnjoj četvrtini kada mu je ekipa izgledala poput momčadi koja ne bi trebala biti u play-offu, a kamoli se boriti za naslov.

Veliko je ovo razočaranje za Clipperse koji su očekivali osvojiti naslov ove sezone, a sada su drugi put u pet godina s istim trenerom prokockali 3:1 vodstvo u polufinalu Zapada.

Denver zasluženo ide dalje, igrali su puno više timsku košarku, a kada imaš individualce poput Jokića i Murraya, takav stil igre će uvijek pobijediti košarku 1 na 5 koju su preferirali Clippersi na čelu s Docom Riversom.

Tagovi: Nikola Jokić, Denver Nuggets, Jamal Murray, Ivica Zubac, Los Angeles Clippers, Kawhi Leonard
Brozović ozdravio i može igrati protiv Borussije
DOBRE VIJESTI
MILANO - Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović bio je negativan na posljednjem testu za koronavirus te će moći igrati za Inter u utorak u gostima kod Borussije Moenchengladbach u Ligi prvaka, objavili su talijanski mediji.
Kinezi razgrabili dresove Modrića i Kovačića
INTERES
ZAGREB - Prema podacima Hrvatskog nogometnog saveza (HNS), hrvatska je reprezentacija prošle godine prva na svijetu donirala majice koje su njihovi nogometaši nosili na važnim utakmicama na internetsku dobrotvornu aukciju.
Odgoda Olimpijskih igara koštat će Japan gotovo tri milijarde dolara
TROŠKOVI
TOKIO - Procijenjeno je da će jednogodišnja odgoda Olimpijskih igara u Tokiju koštati Japan 300 milijardi jena (2,9 milijardi američkih dolara), uključujući 100 milijardi jena za borbu protiv novog koronavirusa.
Igrači Boce proslavom gola rasplakali Maradoninu kćerku (VIDEO)
DIRLJIVO
BUENOS AIRES - Boca Juniors je odigrala prvu utakmicu nakon smrti klupske legende Diega Maradone i s 2:0 slavila protiv Newell`s Old Boysa, još jednog bivšeg Maradoninog kluba.
Mršić: Ovo je rezultat timskog rada igrača koji uživaju igrati za reprezentaciju
USPJESI
ISTANBUL - Hrvatska košarkaška reprezentacija u nedjelju se pobjedom protiv Švedske (87-72) plasirala na EuroBasket 2022., a izbornik Veljko Mršić istaknuo je da je to rezultat timskog rada igrača koji uživaju igrati za reprezentaciju.