Dallas bez Dončića pobijedio Jazzere i odličnog Bogdanovića

Objavljeno: 19.04.2022 / 08:47
Autor: SEEbiz / index.hr
NEW YORK - Bojan Bogdanović jučer je proslavio 33. rođendan, ali ne i pobjedu u drugoj utakmici doigravanja protiv Dallasa. Iako je odigrao još jednu odličnu utakmicu i postigao 25 poena, Utah je izgubila 110:104.

Mavericksi su ponovno bili bez Luke Dončića, ali zablistao je Jalen Brunson utakmicom karijere u kojoj je postigao 41 koš.

Bogdanović je proveo više od 40 minuta na parketu, a uz 25 koševa ubilježio je pet skokova i dvije izgubljene lopte. Iz igre je gađao 9/15, pogodio je jednu od četiri trice i šest od sedam slobodnih bacanja. Jedini je u posljednjoj četvrtini držao Jazz u igri kad su domaćini napravili preokret.

Donovan Mitchell završio je s 34 poena, ali u zadnjoj je četvrtini gađao samo 3/11. Rudy Gobert uhvatio je 17 skokova, ali postigao tek osam poena. Mike Conley je odigrao vjerojatno najgoru utakmicu u životu i ostao bez koša, gađajući 0/7.

S druge je strane Brunson, službeno najbolji sveučilišni košarkaš prošlog desetljeća, odigrao dončićevski s 41 košem, osam skokova i pet asistencija, a fenomenalnu rolu imao je pričuvni centar Maxi Kleber, koji je zabio osam od 11 trica za 25 poena.

Dončić je propustio i drugu utakmicu serije zbog ozljede lista, ali bio je vrlo zadovoljan izvedbom svojih suigrača. Sljedeću priliku da zaigra imat će u trećoj utakmici, u noći s četvrtka na petak, kad se serija poravnata na 1-1 seli u Salt Lake City.

Golden State Warriorsi opet su se lako obračunali s Denverom svladavši ga 126:106. Nikola Jokić zabio je 26 koševa uz 11 skokova i četiri asistencije, ali opet nije imao adekvatnu pomoć, a povrh svega je sedam minuta prije kraja isključen zbog druge tehničke pogreške.

Warriorse je predvodio Stephen Curry s 34 poena, iako je opet započeo susret na klupi i igrao svega 23 minute. Jordan Poole, koji starta umjesto njega, zabio je 29, Klay Thompson 21 poen, a Draymond Green obranom je izluđivao Jokića.

Poput Warriorsa, i Philadelphia 76ersi poveli su 2-0 protiv Toronta. U drugoj utakmici slavili su 112:97, a prednjačio je Joel Embiid s 31 poenom i 11 skokova. Tyrese Maxey dodao je 23, Tobias Harris 20, a James Harden 14 koševa, dok je ozljedama oslabljene Raptorse s 26 poena predvodio OG Anunoby.

Tagovi: Luka Dončić, Bojan Bogdanović, Utah Jazz, Dallas Mavericks, Nikola Garić, Stephen Curry, Jordan Poole
Štimac dobio otkaz u Indiji
OTKAZ
NEW DELHI - Igor Štimac završava svoju epizodu u Indiji, objavio je Indijski nogometni savez na službenim stranicama.
Majer komentirao cijelu priču oko Petkovićevog penala
REAKCIJE
ZAGREB - Hrvatska nogometna reprezentacija otvorila je skupinu na Euru u Njemačkoj neugodnim porazom od 3:0 protiv moćne Španjolske. Kako to uglavnom ide u zemlji od gotovo četiri milijuna izbornika, nakon susreta tražili su se krivci za visok poraz.
Petković se ispričao igračima zbog promašenog penala
ISPRIKA
ZAGREB - Bruno Petković srušen je u 77. minuti utakmice Hrvatske i Španjolske. Dvije minute kasnije stavio je loptu na bijelu točku i pokušao smanjiti zaostatak od 3:0 za suparnikom u prvoj utakmici grupne faze u skupini B.
Tadić još jednom odgovorio Piksiju
ODGOVOR
BEOGRAD - Engleska je pobijedila Srbiju 1:0 u prvoj utakmici skupine C Europskog prvenstva. Gol za pobjedu postigao je Jude Bellingham u 13. minuti.