Crna Gora srušila Srbiju za istorijsku pobjedu na evropskim prvenstvima

USPJESI
Objavljeno: 11.01.2020 / 20:14
Autor: SEEbiz / CdM
GRAZ - Crnogorska rukometna reprezentacija savladala je Srbiju 22:21 i upisala prvu pobjedu na šampionatima Evrope.

U 18. utakmici na kontinentalnim šampionatima, "lavovi" su došli do prvog trijumfa i ostali u trci za plasman u drugu fazu kontinentalnog šampionata.

Crna Gora je bolje počela utakmicu, vodila sa 7:3 zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani, ali se Srbija vratila do odmora i u nastavku zaigrala bolje.

Kada je tim Nenada Peruničića poveo 16:13 polovinom drugog dijela, činilo se da će naš tim teško uspjeti da se vrati u utakmicu.

Međutim, razigrao se roviti Miloš Božović, dao tri gola u nizu, a onda se razbranio i Nebojša Simić.

U finišu je tri veoma važna gola dao Vladan Lipovina, da bi Mirko Radović minut prije kraja pogotkom za 22:20 otklonio sve dileme.

U našoj selekciji pet golova dao je Nemanja Grbović, četiri Miloš Božović, a tri Vladan Lipovina.

Sa druge strane, šest golova Lazara Kukića.

Meč odluke za plasman u drugu fazu Crna Gora će igrati u ponedjeljak od 18.15 protiv Bjelorusije

Tagovi: crnogorska rukometna reprezentacija, Miloš Božović, Vladan Lipovina
Mbappe objavio da odlazi iz PSG-a
ODLAZAK
PARIZ - Kylian Mbappe (25) napušta Paris Saint-Germain na kraju sezone.
Italija i Njemačka zaradile dodatno mjesto u Ligi prvaka
USPJESI
ZAGREB - Italija i Njemačka zaradile su dodatno mjesto u Ligi prvaka sljedeće sezone nakon što su njihovi klubovi ove sezone ostvarili dobre rezultate u europskim natjecanjima, objavila je u petak krovna europska nogometna organizacija UEFA.
Zekić: Idemo na noge budućem prvaku
USUSRET DERBIJU
OSIJEK - Osijek u 34. kolu SuperSport HNL-a gostuje na Maksimiru kod Dinama. Trener Osijeka Zoran Zekić derbi dočekuje u dobrom raspoloženju.
Dinamo dovodi Čavlinu, vraća se Bočkaj
ZAGREB - Dinamo u subotu u 19:30 na gotovo rasprodanom Maksimiru u 34. kolu SuperSport HNL-a dočekuje Osijek. Momčad Sergeja Jakirovića pobjedom može osvojiti titulu prvaka ako Rijeka ranije (17:00) ne pobijedi u Varaždinu.