City i Liverpool podijelili bodove u sjajnoj utakmici

DERBI
Objavljeno: 10.04.2022 / 19:52
MANCHESTER - Veliki derbi 32. kola engleske Premier lige na Etihad stadionu okončan je bez pobjednika. Nogometaši Manchester Cityja i Liverpoola odigrali su u sjajnoj utakmici 2-2.

Dva puta je City vodio golovima De Bruynea i Gabriela Jesusa, ali Liverpool je uspio sve preživjeti te pogocima Dioga Jote i Manea osvojiti bod. Time je stanje na samom vrhu ljestvice ostalo identično onome prije derbija. Manchester City ima bod prednosti (74-73).

Vatreno je bilo na Etihadu od samog početka, a ritam je od starta diktirao domaći sastav. U petoj minuti odličnu je šansu imao Sterling, a već u idućem naletu City je poveo. De Bruyne je pucao s 20 metara, a lopta je dodirnula Matipa, promijenila smjer i zaplela se u mreži.

No, Liverpool je imao spreman odgovor i izjednačio je vrlo brzo nakon toga. U13. minuti Diogo Jota je smirio delirij na stadionu zabivši za 1-1. Prvo poluvrijeme je nastavljeno tako da je Manchester City bio bolji i više napadao, no Liverpool je bio spreman iskoristiti sve ponuđeno od suparnika te je frcalo s obje strane.

Opet je poveo City i to u 36. minuti kada je asistirao Cancelo, a Gabriel Jesus pogodio za 2-1. Domaćin je na odmor otišao uz prednost, ali na samom početku drugog dijela novo izjednačenje. Sjajnu asistenciju je poslao Salah, a Mane je rutinski prevario Edersona za 2-2.

Praznog hoda u ovom velikom derbiju nije bilo sve do kraja. Opet je Manchester City bio taj koji je ostavljao odlučniji dojam na travnjaku. Više je napadao, bio brži i konkretniji, a poveo je po treći put u 63. minuti. Sterling je zabio za novo vodstvo, no taj je pogodak poništen zbog zaleđa.

Iako su obje momčadi do kraja imale prilike za novi pogodak mreže se više nisu tresle i sve je okončano podjelom bodova.

Podsjetimo kako su ove sezone, na Anfieldu, ove dvije momčadi također odigrale 2-2, a tada je Liverpool dva puta vodio.

Recimo kako su ranije tijekom nedjelje nogometaši Brentforda nastavili pozitivan niz te su kao domaćini svladali West Ham 2-0. U zadnjih pet ligaških nastupa Brentford je ostvario četiri pobjede. Junaci pobjede bili su Mbeumo i Toney te je svaki od njih dvojice upisao po pogodak i asistenciju. Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić za West Ham je u igru ušao u 66. minuti.

Norwich je pred svojim navijačima s 2-0 bio bolji od Burnleyja. Golove su u derbiju začelja za Norwich dali Lees Melou i Pukki, no njihova je momčad i dalje posljednja na ljestvici.

Premier liga, 32. kolo:

Manchester City - Liverpool 2-2 (De Bruyne 5, Gabriel Jesus 36 / Diogo Jota 13, Mane 46)

Brentford - West Ham 2-0 (Mbeumo 48, Toney 64)

Leicester - Crystal Palace 2-1 (Lookman 39, Dewsbury-Hall 45 / Zaha 65)

Norwich - Burnley 2-0 (Lees Melou 9, Pukki 86)

Subota:

Everton - Manchester United 1-0 (Gordon 27)

Arsenal - Brighton 1-2 (Odegaard 89 / Trossard 28, Mwepu 66)

Southampton - Chelsea 0-6 (Marcos Alonso 8, Mount 16, 54, Werner 22, 49, Havertz 31)

Watford - Leeds 0-3 (Raphinha 21, Rodrigo 73, Harrison 85)

Aston Villa - Tottenham 0-4 (Son 3, 66, 71, Kuluševski 50)

Petak:

Newcastle - Wolverhampton 1-0 (Wood 72-11m)

20. Norwich 31 5 6 20 20-63 21

Tagovi: Manchester City, Gabriel Jesus, Diogo Jota, Liverpool, Sadio Mane, Kevin De Bruyne
Dinamo će dobiti revolving kredit, a i novog sponzora
FINANCIRANJE
ZAGREB - U Dinamu će se danas održati redovna sjednica Izvršnog odbora na kojoj će se raspravljati o tekućim pitanjima, a novooformljeni brojni odbori kluba dat će izvještaje o djelatnostima za koje su nadležni.
Rudy Gobert četvrti put najbolji obrambeni igrač NBA lige
PRIZNANJA
NEW YORK - Igrač Minnesota Timberwolvesa time se izjednačio s dosadašnjim rekorderima Dikembeom Mutombom i Benom Wallaceom na vrhu ljestvice igrača s najvećim brojem nagrada u toj kategoriji.
Dalić dobio bogatu ponudu iz Katara
PONUDA
ZAGREB - Zlatko Dalić će uskoro povesti reprezentaciju Hrvatske na svoje drugo Europsko prvenstvo.
Dinamo želi hrvatskog napadača iz Bundeslige
ZAGREB - Bruno Petković je po pojedinim medijskim napisima na izlaznim vratima Maksimira, iako se navijači i dalje nadaju preokretu te da će jedan od kapetana i lidera ostati u modrom klubu, ali Dinamo ne gubi vrijeme i traži drugog napadača.
Oklahoma razbila Dallas na početku serije
OKLAHOMA CITY - Košarkaši Oklahoma City Thundera poveli su s 1:0 na otvaranju polufinalne serije Zapadne konferencije, slavivši na svom parketu protiv Dallas Mavericksa sa 117:95.