GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Casado najavio odlazak iz Barcelone

Casado najavio odlazak iz Barcelone
ODLAZAK
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 12.04.2026 / 12:39
Autor: SEEbiz
BARCELONA - Barcelona je u gradskom derbiju svladala Espanyol 4:1 i dodatno se približila obrani naslova u La Ligi, no španjolski mediji istodobno pišu i o mogućem odlasku jednog igrača koji nije zadovoljan svojom ulogom u momčadi.

Momčad Hansija Flicka iskoristila je novi posrtaj Real Madrida i sedam kola prije kraja prvenstva pobjegla velikom rivalu na devet bodova prednosti. Ipak, slavlje nakon važne pobjede zasjenila je vijest da je veznjak Marc Casado navodno treneru već poručio kako na ljeto želi otići iz kluba.

Katalonski derbi ponudio je sve što se i očekivalo od takve utakmice. Espanyol je pružio solidan otpor, ali Barcelona je na kraju ipak uvjerljivo slavila 4:1 i uzela tri iznimno važna boda u borbi za naslov.

Tom pobjedom Barcelona je dodatno učvrstila vodeću poziciju na ljestvici i napravila velik korak prema obrani naslova španjolskog prvaka. Sedam kola prije kraja ima devet bodova više od Real Madrida, koji sada za preokret treba gotovo savršenu završnicu sezone, ali i niz novih kikseva najvećeg rivala.

I dok rezultat na terenu daje razlog za optimizam, u španjolskoj javnosti pojavile su se informacije koje upućuju na to da u svlačionici ipak nije sve idealno.

Prema pisanju katalonskog Sporta, Hansi Flick razgovarao je s Marcom Casadom, koji mu je navodno priopćio da na kraju sezone želi potražiti novu sredinu. Mladi veznjak, tvrdi isti izvor, nije zadovoljan svojim statusom i minutažom koju je dobio ove sezone.

Iako je protiv Espanyola odradio cijelo drugo poluvrijeme, Casado smatra da nije u prvom planu njemačkog stratega. Tijekom sezone samo je šest puta odigrao svih 90 minuta, dok je u većini susreta priliku dobivao s klupe.


Posebno ga, navodno, frustrira činjenica da ni u razdoblju kada je Barcelona imala problema s ozljedama u veznom redu nije uspio doći do važnije uloge u momčadi. Zbog toga je, prema tim navodima, odlučio kako je ljeto pravi trenutak za odlazak. Za njegove usluge već se navodno zanimaju Borussia Dortmund, Stuttgart i Galatasaray, no zasad još nema konkretnih ponuda.

Tagovi: #MARCO CASADO, #BARCELONA, #HANSI FLICK, #BORUSSIA DORTMUND, #STUTTGART
PROČITAJ I OVO
Mourinho ima dva zahtjeva kako bi postao trener Reala
ZAHTJEVI
Mourinho ima dva zahtjeva kako bi postao trener Reala
MADRID - Jose Mourinho (63) glavni je kandidat za trenera Real Madrida, piše AS u tekstu naslova "Mourinho ima dva zahtjeva kako bi postao trener Reala".
Hrvatska preotela Nijemcima velikog Bayernova talenta
VELIKI TALENT
Hrvatska preotela Nijemcima velikog Bayernova talenta
ZAGREB - HNS je putem službenih kanala objavio pravu "bombu" u ponedjeljak poslijepodne: Filip Pavić (16), njemački talent hrvatskih korijena koji je već debitirao za seniorsku momčad minhenskog Bayerna u osmini finala protiv Atalante, time ujedno postavši treći najmlađi u povijesti najelitnijeg europskog klupskog natjecanja, izabrao je - Hrvatsku!
Knicksi pomeli 76erse za finale Istočne konferencije
NBA PLAYOFF
Knicksi pomeli 76erse za finale Istočne konferencije
NEW YORK - New York Knicksi plasirali su se u finale Istočne konferencije nakon što su u četvrtoj utakmici polufinala deklasirali Philadelphia 76erse sa 144:114 i tako dovršili seriju dominantnom "metlom" 4:0.
Barcelona pobijedila Real i potvrdila titulu prvaka Španjolske
TITULA
Barcelona pobijedila Real i potvrdila titulu prvaka Španjolske
BARCELONA - Barcelona je novi prvak Španjolske. U El Clásicu igranom na Camp Nouu, katalonska momčad svladala je Real Madrid 2:0 i tako pobjedom protiv najvećeg rivala i matematički osigurala naslov prvaka.
Arsenal u drami pobijedio West Ham i došao korak bliže tituli
PREMIERSHIP
Arsenal u drami pobijedio West Ham i došao korak bliže tituli
LONDON - U iznimno napetoj i važnoj utakmici Premier lige, Arsenal je na gostovanju kod West Hama upisao 1:0 pobjedu i tako se približio naslovu prvaka engleske Premier lige.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE