Boston dobio sedmu protiv Miamija i plasirao se u veliko finale

Objavljeno: 30.05.2022 / 07:44
BOSTON - Košarkaši Boston Celticsa plasirali su se u finale NBA lige nakon što su u svom TD Gardenu u sedmoj utakmici finalne serije Istočne konferencije svladali Miami Heat rezultatom 100:96 (32:17, 23:32, 27:26, 18:21).

Boston je odlično otvorio utakmicu, Celticsi su vodili 9-1, a sredinom prve četvrtine već su imali 15 poena viška (24:9), što je bila prednost nakon prvih 12 minuta (32:17), i početkom drugog poluvremena povisio na maksimalnih +17 (34:17).

Nogometaši Bostona zadržali su uvjerljivu prednost do kraja prvog poluvremena, kada je Miami serijom 5-0 uspio smanjiti na 55:49.

Boston je tijekom treće trećine održavao vodstvo, no na početku posljednjih 12 minuta činilo se da će Miami uhvatiti priključak i dovesti utakmicu u potpunu neizvjesnost. Umjesto toga, Boston je vezao osam poena rezultatom 82:79, došao do 90:79 i praktički prelomio meč.

Miami je imao još jednu seriju, vezali su 11 poena i došli do 98:96, ali nije bilo vremena za potpuni preokret.

Pobjedničku momčad predvodio je Jayson Tatum s 26 poena i 10 skokova, dok je Jimmy Butler predvodio Miami s 35 poena.

Boston će u velikom finalu igrati protiv Golden State Warriorsa, a prvi meč na rasporedu je u noći između 2. i 3. lipnja.

Tagovi: Boston Celtics, Jayson Tatum, Jaylen Brown, Jimmy Butler, Miami Heat
SP 2022: Danci s političkom porukom na svom dresu
SIMBOLIČNO
KOPENHAGEN - Proizvođač dresova Hummel objavio je da je na dresu, koji će danska reprezentacija nositi na Svjetskom prvenstvu u Katru, posveta osvajanju naslova europskog prvaka iz 1992. godine, ali i poruka vezana za kršenje ljudskih prava u zemlji domaćinu SP-a.
ATP Tel Aviv: Čilić si za rođendan darovao plasman u četvrtfinale
TEL AVIV - Na dan kad je proslavio 34. rođendan, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić darovao si je plasman u četvrtfinale ATP turnira u Tel Avivu za što je morao po prvi put u karijeri pobijediti Austrijanca Dominica Thiema (ATP - 173.) koji je slavio u njihova četiri prethodna dvoboja.
Liga prvaka: PPD Zagreb ostvario prvu pobjedu u novoj sezoni
RUKOMET
ZAGREB - Rukometaši PPD Zagreba ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni Lige prvaka svladavši u zagrebačkoj Areni gostujući Porto sa 29-23 (16-15) u utakmici 3. kola skupine A.
Irfan Smajlagić izbornik muške rukometne reprezentacije BiH
ANGAŽMAN
MOSTAR - Hrvatski trener i proslavljeni rukometaš Irfan Smajlagić postao je izbornik muške rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.
Hrvatska ponovno skočila na FIFA-inoj ljestvici
SKOK
ZAGREB - Prije četiri dana objavili smo da je Hrvatska skočila na 13. mjesto FIFA-ine ljestvice.