Bayern ponovo razbio Barcelonu; VAR kreirao kaos u Madridu

Objavljeno: 26.10.2022 / 23:03
BARCELONA - Večerašnjim utakmicama kompletirano je peto kolo Lige prvaka, a u derbiju nogometaši Bayerna savladali su Barcelonu rezultatom 0:3 na gostovanju.

Dvoboj na Camp Nouu nije imao veliki rezultatski značaj jer je Barcelona već ranije ispala iz Lige prvaka. To je donio ubjedljivi trijumf Intera koji je rezultatom 4:0 bio bolji od Plzena i zajedno s Bayernom prošao dalje.

Ipak, Bavarci ne posustaju ni kada je sami prestiž u pitanju pa su danas u potpunosti nadigrali Barcelonu.

U 10. minuti ofsajd-zamka domaćih nije uspjela, Sadio Mane obilazi domaćeg golmana i pogađa za 0:1.

Sličan gol postigao je i Jean-Erik Maxime Choupo-Moting koji je u 31. minuti pogodio za 0:2. Ponovo je zaostao Hector Bellerin, krivac što nije bilo ofsajda kod oba gola gostiju.

I u nastavku su gosti bili bolji, zbog milimetarskog ofsajda poništen je gol Sergea Gnabryja. Do kraja je Benjamin Pavard pogodio za konačnih 0:3.

Nevjerojatna situacija spasila je Atletico Madrid. Rezultat je bio 2:2 protiv Bayera i sudija je svirao kraj utakmice. Tim rezultatom Atletico bi ispao, no nakon kraja VAR se aktivirao i dosuđen je penal za domaćina.

Ipak, to je golman Hradecky obranio i Atletico je ispao iz Lige prvaka na nevjerovatan način.

Nogometaši Liverpoola potvrdili su plasman u narednu fazu pobjedom protiv direktnog rivala Ajaxa rezultatom 3-0.

Pogađali su Mohamed Salah, Darwin Nunez i Harvey Elliott. U istoj grupi Napoli je nastavio s fantastičnim igrama i rezultatom 3:0 savladao je na domaćem terenu ekipu Rangersa.

Nevjerovatno ludilo imamo u grupi D. Uoči posljednjeg kola sve četiri ekipe su u dva boda.

Tottenham je na prvoj poziciji s osam bodova nakon večerašnjeg remija sa Sportingom (1:1). Upravo je Sporting drugi sa sedam, koliko ima i Frankfurt, dok je Marseille posljednji sa šest. Sve ekipe imaju šansu da se plasiraju dalje.

Tagovi: Bayern, BarcelonA, Sadio Mane, Jean-Erik Maxime Choupo-Moting, Atletico Madrid, Tottenham
Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.