ATP Cincinnati: Rubljov opet bolji od Čilića

MASTERS 1000
Objavljeno: 18.08.2021 / 22:01
CINCINNATI - Ruski tenisač Andrej Rubljov (ATP - 7.) probio se u 3. kolo ATP turnira Masters 1000 serije u Cincinnatiju pobijedivši u 2. kolu Marina Čilića sa 5-7, 6-3, 6-1.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Rubljova nad Čilićem u njihovom petom međusobnom dvoboju.

Hrvatski tenisač je odlično servirao u prvom setu i suparniku nije dopuštao nikakvu priliku za 'break'. Kad se činilo da će prvi set otići u 'tie-break', Čilić je uspio oduzeti servis 23-godišnjem Rusu i osvojiti prvu dionicu.

Početak preokreta bio je prvi gem drugog seta, kad je bivši pobjednik Cincinnatija (2016.) propustio 40-0 i još dvije prednosti te dopustio Rubljovu da dođe do prvog 'breaka' u meču. Kod zaostatka 3-4 Čilić je imao priliku za povratak, ali je propustio 0-40. Ruboljov je nanizao pet poena te još jednim 'breakom' u sljedećem gemu odveo meč u treći set.

U njemu je serije ruskog tenisača nastavljena. Nanizao je još pet gemova, prije nego što je Čilić uspio na početnom udarcu osvojiti utješni gem. Ruboljvo je nakon dva sata i jedne minute igre priveo meč kraju.

Nakon što je u prvom setu pogodio 71% prvih servisa, Čilić je meč završio sa 53% i 74% realizacije. Na svom drugom servisu je osvojio polovicu odigranih poena, a u prvom setu je imao 100% realizacije (8/8). Čilić je spasio dvije od šest 'break-lopti', a Rubljov četiri od pet.

Rus u trećem kolu čeka pobjednika dvoboja Francuza Gaela Monfilsa i Australca Alexa de Minaura.

STAVOVI
LAUSANNE - Predsjednik Međunarodnog olimpijskog odbora Thomas Bach unatoč brojnim kritikama kako se MOO odnosi prema slučaju tenisačice Peng Shuai i dalje ostaje pri svom načinu rješavanja tog pitanja.
Inter: Pregovaramo s Brozovićem i Perišićem o novim ugovorima
PREGOVORI
MADRID - Talijanski prvak Inter pregovara s hrvatskim reprezentativcima Ivanom Perišićem (32) i Marcelom Brozovićem (29) oko produženja njihovih ugovora koji istječu za sedam mjeseci, rekao je predsjednik uprave kluba iz Milana.
Crvena zvezda uvjerljiva protiv Cibone
ABA LIGA
BEOGRAD - Cibona je u ponedjeljak u utakmici 10. kola ABA lige poražena u Beogradu, bolja je od nje sa 86-72 (15-17, 25-14, 23-23, 23-18) bila Crvena zvezda.
Plenković odgovorio Milanoviću: Ovo što priča je bezveze, nebitno
REAKCIJE
ZAGREB - U ponedjeljak je održana zajednička sjednica Predsjedništva i Nacionalnog vijeća HDZ-a.
UEFA: Bez predstavnika klubova na ždrijebu nokaut faze
ŽDRIJEB
NYON - Ždrijeb nokaut faze europskih nogometnih natjecanja, Lige prvaka, Europske lige i Konferencijske lige, zbog pooštrenih mjera protiv koronavirusa održat će se bez predstavnika klubova, objavila je u ponedjeljak Uefa.