Atalanta svladala Juventus u Torinu nakon 32 godine

SERIE A
Objavljeno: 27.11.2021 / 21:50
TORINO - U derbiju 14. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je kao gost u Torinu svladala Juventus sa 1-0 (1-0).

Strijelac jedinog gola bio je Zapata koji je u 28. minuti topovskim udarcem pogodio gornji lijevi kut nemoćnog Szczesnyja.

Bila je ovo prva pobjeda Atalante protiv Juventusa u Torinu nakon čak 32 godine.
Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je za Atalantu od 60. minute.

Ovom pobjedom četvrtak Atalanta se trenutčno bodovno izjednačila s trećim Interom, koji od 20.45 sati gostuje u Veneciji, oba sastava imaju po 28 bodova, četiri manje od vodećih Napolija i Milana. Juventus je, pak, osmi sa 21 bodom, koliko imaju i šesti Lazio, koji u nedjelju gostuje kod Napolija, te sedma Fiorentina koja je ranije u subotu izgubila na gostovanju kod Empolija sa 1-2.

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski trener Igor Tudor, izgubili su na gostovanju kod Sampdorije u Genovi sa 1-3 iako su na poluvremenu vodili sa 1-0. Veronu je u vodstvo doveo Tameze u 37. minuti, no u nastavku je preokret kreirao iskusni Candreva. On je u 51. minuti pogodio s pet metara iskosa za 1-1, da bi u 77. minuti ubacio na glavu Ekdala koji je poentirao za 2-1. Konačni rezultat u 90. minuti postavio je Murru.
Deveta Verona je ostala na 19 bodova, dok je Sampdoria skočila na 14. mjesto sa 15 bodova.

Ivor Pandur i Boško Šutalo ostali su na klupi Verone, dok Nikola Kalinić nije konkurirao za nastup zbog ozljede.

Preokret se dogodio i u toskanskom derbiju u kojemu je Empoli svladao Fiorentinu sa 2-1 (0-0). Gosti iz Firence su poveli nakon lijepe akcije golom Vlahovića u 58. minuti te tu minimalnu prednost držali sve do pred sam kraj dvoboja. U 87. minuti teško je pogriješio vratar Terraciano što je Bandinelli iskoristio za poravnanje, da bi dvoje minute potom Pinamonti realizirao protunapad za veliko slavlje domaćih.
Empoli je 10. na ljestvici sa 19 bodova, dva manje od Fiorentine.

Tagovi: Atalanta, Mario Pašalić, Juventus, Duvan Zapata
Crna Gora razbila hrvatske rukometaše
EP U RUKOMETU
BUDIMPEŠTA - Hrvatska rukometna reprezentacija je na otvaranju drugog kruga Europskog prvenstva u Budimpešti izgubila od Crne Gore sa 26-32 i praktički ostala bez izgleda za plasman u polufinale.
Bayern bi mogao prodati Lewandowskog ako odbije ponudu za produženje ugovora
NAJAVE
BERLIN - Bayern bi mogao ovog ljeta prodati svog najboljeg strijelca Roberta Lewandowskog ako on odbije njihovu ponudu za produženje ugovora, koji mu ističe u lipnju 2023, objavili su njemački mediji.
Direktor Australian Opena zanijekao da su platili Đokovićeve sudske troškove
DEMANTI
MELBOURNE - Direktor Australian Opena Craig Tiley, koji se našao na udaru kritika zbog uloge u slučaju deportacije Novaka Đokovića, u četvrtak je izjavio da ne misli podnijeti ostavku i zanijekao da je turnir snosio sudske i putne troškove prvog tenisača svijeta.
Barcelona želi prodati Dembelea u zimskom prijelaznom roku

BARCELONA - Barcelona se želi riješiti napadača Ousmanea Dembelea u zimskom prijelaznom roku kako bi dobila odštetu, jer mu u lipnju ističe ugovor i tada može napustiti klub bez odštete.

Fantastični Jokić, učinak karijere Zubca
DENVER/SALT LAKE CITY - Hrvatski košarkaši Ivica Zubac i Bojan Bogdanović imali su odlične učinke za svoje momčadi u NBA ligi, no usprkos tomu i Los Angeles Clippersi i Utah Jazz pretrpjeli su tijesne poraze, bolji od Clippersa su u Denveru bili domaći Nuggetsi sa 130-128 nakon produžetka, dok je Jazz izgubio na svom parketu od slabašnih Houston Rocketsa sa 111-116.