Atalanta propustila tri gola prednosti protiv Torina

SERIE A
Objavljeno: 06.02.2021 / 17:32
BERGAMO - Nogometaši Atalante propustili su čak tri gola prednosti u dvoboju 21. kola talijanske Serie A i osvojili samo bod na domaćem terenu odigravši 3-3 (3-2) protiv Torina.

Već nakon 21 minute igre Atalanta je vodila 3-0, a strijelci su bili Iličić (14), Gosens (19) i Muriel (21). Gosti su do kraja prvog poluvremena dvaput zatresli mrežu domaćina, a strijelci su bili Belotti (42) i Bremer (45+1). Bod Torinu donio je Bonazzoli golom u 84. minuti.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić ušao je u 85. minuti za Atalantu, a 86. je zaradio žuti karton. Boško Šutalo je ostao na klupi za pričuve domaće momčadi.

Spezia je iznenađujuće došla do pobjede 2-1 (1-1) na gostovanju kod Sassuola, što joj može biti ključno u borbi za opstanak. Domaće je u vodstvo doveo Caputo u 25. minuti, a u 39. minuti je udarcem glavom izjednačio hrvatski branič Martin Erlić. Pobjedu Speziji donio je Gyasi u 78. minuti.

U subotu će još igrati Juventus - Roma (18 sati) i Genoa - Napoli (20.45 sati).

Na ljestvici vodi Inter s 47 bodova, jednim više od Milana. Atalanta je sedma s 37 bodova, a Sassuolo osmi s 31 bodom. Spezia je na 15. poziciji s 21 bodom, a Torino je na 17. mjestu sa 16 bodova.

Italija - 21. kolo
Atalanta - Torino 3-3 (Iličić 14, Gosens 19, Muriel 21 / Belotti 42, Bremer 45+1, Bonazzoli 84)
Sassuolo - Spezia 1-2 (Caputo 25 / Erlić 39, Gyasi 78)

UGOVOR
TORINO - Kapetan talijanske nogometne reprezentacije 36-godišnji Giorgio Chiellini produljio je svoj ugovor s Juventusom, u kojem igra od 2005. godine, na još dvije godine, objavio je u ponedjeljak na svojim službenim sgranicama talijanski prvoligaš.
Dončić nakon OI produljuje ugovor s Mavericksima na još pet godina
NEW YORK - Slovenac Luka Dončić trebao bi s Dallas Mavericksima potpisati produljenje ugovora na pet godina za što će dobiti 202 milijuna dolara nakon Olimpijskih igara, javljaju američki mediji.
Australac Hoy najstariji dobitnik olimpijske medalje od 1968.
REKORDER
TOKIO - Australac Andrew Hoy, čija je reprezentacija u ponedjeljak osvojila srebro u konjičkom sportu u disciplini eventing, sa 62 godine je najstariji dobitnik olimpijske medalje od 1968.
Sandra Perković ostala bez medalje
NEUSPJEH
TOKIO - Sandra Perković nije uspjela osvojiti svoju treću medalju na Olimpijskim igrama. Završila je četvrta.