"> Arsenalu londonski derbi, sjajan pogodak Lamele | SEEbiz.eu

Arsenalu londonski derbi, sjajan pogodak Lamele

PREMIERSHIP
Objavljeno: 14.03.2021 / 19:54

LONDON - U derbiju 28. kola engleskog nogometnog prvenstva, velikom londonskom okršaju Arsenal je pobijedio Tottenham sa 2-1 okrenuvši rezultat nakon što su "Spursi" poveli.

Dinamov suparnik u osmini finala Europske lige je poveo je u 33. minuti "rabonom" Erika Lamele, no Arsenal je okrenuo rezultat golovima Martina Odegaarda (44) i Alexandrea Lacazettea (64-11m). Tottenham je od 76. minute igrao s igračem manje nakon što je pocrvenio strijelac Lamela.

Arsenal je ovom pobjedom prekinuo niz od pet međusobnih susreta bez trijumfa.

U odnosu na sastav koji je istrčao protiv Dinama, kod Tottenhama su u u prvih 11 bili tek Lloris, Sanchez, Ndombele, Kane i Son, međutim korejski reprezentativac je već u 19. minuti napustio teren zbog ozljede, a ušao je Erik Lamela.

Upravo je argentinski veznjak doveo goste u vodstvo u 33. minuti. Bio je to prvi ulazak Tottenhama u kazneni prostor domaćina i odmah pogodak i to kakav. Lamela je mrežu "Topnika" zatresao "rabonom", nogom iza noge, i to sa 13-14 metara iskosa.

Arsenal je u završnici prvog dijela uspio izjednačiti, a zabio je Martin Odegaard na dodavanje Kierana Tierneyja. Lopta je na putu do gola pogodila Alderweirelda i promijenila smjer, prevarivši tako Llorisa. Arsenal je posve zasluženo izjednačio jer su "Topnici" u prvih 45 minuta dva puta gađali okvir gola - u 16. minuti Emile Smith Rowe je pogodio prečku, a u 37. minuti je Cedric Soares pogodio desnu stativu.

Domaćin je okrenuo rezultat u 64. minuti pogotkom Lacazettea iz kaznenog udarca, a kola Mourinhove momčadi su krenula nizbrdo kada je u 76. minuti Lamela isključen nakon drugog žutog kartona. U 83. minuti Harry Kane je izjednačio rezultat, no gol je poništen zbog zaleđa. U 89. minuti je Kane pogodio stativu iz slobodnog udarca, a samo minutu kasnije odličnu priliku za izjednačenje je imao Davinson Sanchez, ali je jedan od obrambenih igrača uspio zaustaviti loptu na gol liniji.

U ranije odigranom susretu Leicester City je pobijedio "fenjeraša" Sheffield United sa 5-0 uz tri gola Kelechija Iheanacha.

Leicester City nije imao problema protiv jednog od gotovo sigurnih putnika u niži rang natjecanja. Tri gola zabio je Iheanacho (39, 69, 78), a po jednog Ayoze Perez (64) i Ethan Ampadu (80a-g).

"Lisice" su ovom pobjedom barem privremeno skočile na drugu poziciju sa 56 bodova, dva više od Manchester Uniteda na trećem mjestu, no "Crveni vragovi" imaju i utakmicu manje.

U uvjerljivom vodstvu je Manchester City sa 71 bodom, dok je na samom začelju Sheffield United sa 14 bodova, čak 14 manje od zone spasa.

Večeras je još sastaju Manchester United i West Hama.

REZULTATI:
Arsenal - Tottenham 2-1 (Odegaard 44, Lacazette 64-11m / Lamela 33)
Southampton - Brighton & Hove Albion 1-2 (Adams 27 / Dunk 16, Trossard 56)
Leicester City - Sheffield United 5-0 (Iheanacho 39, 69, 78, Perez 64, Ampadu 80-ag)
Manchester United - West Ham (20:15)
Subota:
Leeds United - Chelsea 0-0
Crystal Palace - WBA 1-0 (Milivojević 37-11m)
Everton - Burnley 1-2 (Calvert-Lewin 32 / Wood 13, McNeil 25)
Fulham - Manchester City 0-3 (Stones 47, Gabriel Jesus 56, Aguero 61-11m)

Petak:
Newcastle United - Aston Villa 1-1 (Lascelles 90+4 / Clark 86-ag)

Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.