Arsenal nakon osam godina svladao Manchester City

PREMIERSHIP
Objavljeno: 08.10.2023 / 19:52
LONDON - Nogometaši Arsenala u velikom derbiju Premiershipa savladali su Manchester City rezultatom 1:0, a jedini pogodak vidjeli smo u završnici meča.

City je prvi zaprijetio danas. U šestoj minuti pokušavali su stoperi Joško Gvardiol i Nathan Ake, ali gola nije bilo. Uspio se Arsenal nekako obraniti nakon gužve.

Gosti su mogli povesti nakon katastrofalne reakcije golmana Arsenala Davida Raye. Tokom ispucavanja jedne lopte, pogodio je Juliana Alvareza, ali se lopta odbila u vanjski dio mreže.

Veliku glupost nakon pola sata igre napravio je Mateo Kovačić startom otvorenim đonom nad rivalom, ali je uprkos VAR pregledu snimka, sudija Michael Oliver nije pokazao crveni karton.

Na odmor se otišlo bez golova, a u nastavku mladi Rico Lewis postiže gol za City, ali je sudija Oliver vratio faul ranije i možda tu donio pogrešnu odluku.

Kako se meč bližio kraju, tako su oba rivala bila oprenzija i činilo se kao da nikada nećemo vidjeti pogodak. Sve dok Arsenal nije postigao gol za potpunu ludnicu na Emiratesu.

Igrao se 86. minut kada je Gabriel Martinelli šutirao, lopta pogodila Nathana Akea i prevarila Edersona za veliko slavlje domaćih navijača. Do kraja se rezultat nije mijenjao i Arsenal je tako upisao veliku pobjedu.

Vjerovali ili ne, to je za Arsenal prvi ligaški trijumf nad Cityjem nakon dugih osam godina. Zanimljivo, to je za Građane i drugi vezani poraz jer su u prošlom kolu poraženi na gostovanju Wolverhamptonu.

Tagovi: Arsneal, Manchester City, Gabriel Martinelli
Ancelotti: Modrićevo stanje je spektakularno!
ODUŠEVLJENJE

SAN SEBASTIAN - Real Madrid upisao je novu pobjedu, ovog puta u Baskiji.
Dallas s Dončićem i čvrstom obranom do vodstva protiv LA Clippersa
DALLAS - Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Clipperse sa 101-90 u trećoj utakmici uvodnog kola doigravanja Sjevernoameričke lige NBA lige i poveli 2-1.
Britanski mediji: Arne Slot novi trener Liverpoola
LONDON - Prema izvješćima nekoliko britanskih medija, engleski prvoligaš Liverpool dogovorio je s nizozemskim prvoligašem Feyenoordom transfer trenera Arnea Slota koji će tako naslijediti Jürgena Kloppa na mjestu glavnog stratega Redsa.
Navijači Bayerna pokrenuli peticiju sa zahtjevom da Tuchel ostane trener
PETICIJA
MUNCHEN - Navijači minhenskog Bayerna pokrenuli su peticiju tražeći od šefova kluba da zadrže Thomasa Tuchela na mjestu trenera i sljedeće sezone.