GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Cijene nafte pale drugi tjedan zaredom

Cijene nafte pale drugi tjedan zaredom
NAFTNO TRŽIŠTE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 03.02.2025 / 07:13
Autor: SEEbiz
LONDON - Na svjetskim su tržištima cijene nafte pale i prošloga tjedna, drugoga zaredom, jer se očekuje povećanje proizvodnje OPEC-a i SAD-a, premda se zbog usporenoga rasta najvećih svjetskih gospodarstava ne očekuje znatniji rast potražnje.

Cijena barela na londonskom tržištu pala je prošloga tjedna više od 3 posto, na 75,78 dolara, dok je na američkom tržištu barel pojeftinio 2,9 posto, na 72,53 dolara.

Trgovci su i dalje pod dojmom nedavnih poruka predsjednika SAD-a Donalda Trumpa da mu je cilj povećati domaću proizvodnju, a da bi Organizacija zemalja izvoznica nafte (OPEC) trebala smanjiti cijene nafte.

Redovni sastanak OPEC-a i saveznika tog kartela održat će se u ponedjeljak, a ta grupa, kako je rečeno, planira razgovarati o Trumpovim planovima povećanja američke proizvodnje i zauzeti zajednički stav.

"OPEC će vjerojatno udovoljiti zahtjevu SAD-a da poveća proizvodnju kako bi izbjegao Trumpov gnjev. Mogli bi najaviti i postupno ukidanje dobrovoljnih ograničenja opskrbe, ako ne od travnja, onda od druge polovine godine", rekao je Tamas Varga iz PVM-a.

Tagovi: #nafta,  #cijene nafte,  #Brent nafta,  #WTI nafta
PROČITAJ I OVO
Slovenija i Srbija najavljuju suradnju u području nuklearne energije
SURADNJA
Slovenija i Srbija najavljuju suradnju u području nuklearne energije
BEOGRAD - Srpska ministrica rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović razgovarala je u Vladi Srbije s veleposlanikom Slovenije u Beogradu Damjanom Bergantom o mogućnostima suradnje dviju zemalja u području nuklearne energije.
Estonija, Latvija i Litva pridružit će se europskoj elektroenergetskoj mreži
MREŽA
Estonija, Latvija i Litva pridružit će se europskoj elektroenergetskoj mreži
RIGA - Estonija, Latvija i Litva danas će konačno izaći iz električne mreže s Rusijom i Bjelorusijom i priključiti se europskoj.
Filipović: Od prodaje u NIS je uloženo više od četiri milijarde eura
INVESTICIJE
Filipović: Od prodaje u NIS je uloženo više od četiri milijarde eura
BEOGRAD - Većinski paket dionica NIS-a od 51 posto prodan je Gazpromnjeftu za 400 milijuna eura, uz obvezu da ruski partner uloži dodatnih 500 milijuna eura u razvoj kompanije, navodi Sanja Filipović u najnovijem broju biltena Makroekonomske analize i trendovi (MAT).
Od utorka pojeftinjuje gorivo
CIJENE GORIVA
Od utorka pojeftinjuje gorivo
ZAGREB - Dobra vijest za vožače - pojeftinjuje gorivo.
Vučić: Uskoro razgovor s Putinom o NIS-u
NAJAVE
Vučić: Uskoro razgovor s Putinom o NIS-u
BEOGRAD - Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da će uskoro razgovarati s ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom o sankcijama koje su SAD uvele Naftnoj industriji Srbije (NIS), koja je u većinskom vlasništvu Rusije.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE