GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Uhićen Vedran Pavlek

Uhićen Vedran Pavlek
UHIĆENJA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 01.05.2026 / 09:37
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Bivši čelnik Hrvatskog skijaškog saveza Vedran Pavlek uhićen je u Kazahstanu, potvrdio je ministar pravosuđa, uprave i digitalne transformacije Damir Habijan.

Na zahtjev Uskoka, u koordinaciji s MUP-om, Ministarstvo pravosuđa, uprave i digitalne transformacije uputilo je kazahstanskim tijelima svu potrebnu dokumentaciju za izručenje Vedrana Pavleka, koji je i uhićen u Kazahstanu, kazao je Habijan za Hinu.

"Očekujemo da nakon što nadležna tijela Kazahstana provedu postupak u skladu sa svojim zakonodavstvom, Vedran Pavlek bude izručen Hrvatskoj u najkraćem roku. Sva tijela kooordinirano surađuju s kazakstanskim vlastima u skladu s običajnim postupanjima u ovakvim slučajevima", dodao je Habijan.

Bio u bijegu od kraja ožujka

Interpolova tjeralica protiv Pavleka osumnjičenog za izvlačenje gotovo 30 milijuna eura iz Hrvatskog skijaškog saveza (HSS) raspisana je krajem ožujka.

Uz odbjeglog Pavleka, istražni zatvor je određen i nekadašnjem glavom tajniku HSS-a Damiru Raosu, direktorici računovodstvene tvrtke koja je radila za HSS Boženi Meić Hrvoj, slovačkoj državljanki Martini Strezenicki i hrvatskom pravosuđu nedostupnom austrijskom i lihtenštajnskom državljaninu Georgu Mauseru.

Uskok je ranije izvijestio kako nije zatražio pritvor za bivšeg glasnogovornika HSS-a Nenada Erora koji je pušten da se brani sa slobode nakon što je ispitan u Uskoku.

Tužiteljstvo i policija su, nakon pokretanja istrage, izvijestili da šestorku sumnjiče za izvlačenje gotovo 30 milijuna eura iz Saveza, od čega je trećina završila na Pavlekovim računima u inozemstvu.

Tagovi: #Vedran Pavlek, #Hrvatski skijaški savez, #Damir Habijan, #Nenad Eror
PROČITAJ I OVO
Iran i Izrael obustavili međusobne napade
PRIMIRJE
Iran i Izrael obustavili međusobne napade
TEHERAN - Iranska vojska prekinula je napade na Izrael, izjavilo je u ponedjeljak Ministarstvo vanjskih poslova za CNBC, ali Teheran je upozorio da će nastaviti neprijateljstva ako Izraelske obrambene snage nastave operacije u Libanonu.
Porfirije nije znao da je kamera uključena: Pojavi se poneki debil...
SRAMOTNO
Porfirije nije znao da je kamera uključena: Pojavi se poneki debil...
BEOGRAD - Poglavar Srpske pravoslavne crkve, patrijarh Porfirije, našao se u središtu pažnje nakon što je objavljena snimka iz zračne luke Nikola Tesla u Beogradu.
Hrvatska i BiH potpisale ugovor o graničnim prijelazima
GRANICE
Hrvatska i BiH potpisale ugovor o graničnim prijelazima
SARAJEVO - Predsjednik Vlade Andrej Plenković boravi u radnom posjetu BiH. U Sarajevu se sastao s predsjedateljicom Vijeća ministara Borjanom Krišto.
Izrael najavio odmazdu za iranske napade
ODMAZDA
Izrael najavio odmazdu za iranske napade
TEL AVIV - Napetosti između Izraela i Irana ponovno su eskalirale nakon što je Iran tijekom nedjelje navečer izveo raketni napad na sjever Izraela, tvrdeći da je gađao vojne ciljeve.
Potres od 7,8 pogodio Filipine, izdano upozorenje na tsunami
PODRHTAVANJE TLA
Potres od 7,8 pogodio Filipine, izdano upozorenje na tsunami
LONDON - Upozorenja na tsunami izdana su nakon što je u ponedjeljak potres magnitude 7,8 pogodio Mindanao na jugu Filipina, priopćio je njemački istraživački centar za geoznanosti (GFZ). Potres je bio na dubini od 10 km, objavio je GFZ.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE