Oko 19 sati nevrijeme je zahvatilo sjeverne dijelove Hrvatske - prema radarskim slikama, zahvatilo je Varaždinsku županiju, Koprivničko-križevačku županiju i Virovitičko-podravsku županiju.
Čitatelji iz okolice Novog Marofa javljaju kako je kiša pljuštala duže od pola sata i da se praktički nije moglo izaći iz kuća. Nebo se potpuno zamračilo, a tuče na tom području zasad nije bilo.
Nevrijeme je zahvatilo i Orahovicu u zapadnoj Slavoniji. Iako nije dugo trajalo, bilo je izrazito intenzivno, uz jak vjetar i obilnu kišu, zbog čega je na pojedinim objektima nastala materijalna šteta. Kako se čini, najveća šteta zabilježena je na krovu sportske dvorane, gdje je snažan vjetar oštetio dio krovne konstrukcije.
Oko 20 sati nevrijeme je došlo i do Zagreba: kod glavnog grada nebo se naoblačilo, a čuje se i grmljavina.
Rijeka: Građani pozvani na oprez
Grad Rijeka je zbog najavljenog nevremena, koje se očekuje u noći sa srijede na četvrtak, pozvao građane na oprez i preporučio praćenje vremenske prognoze, obavijesti i upozorenja, ističući kako su sve operativne službe u pripravnosti i u koordinaciji s interventnim službama.
„Zbog najavljenog jačeg naoblačenja uz kišu, pljuskove s grmljavinom te lokalno izražena nevremena u noći sa srijede, 1. srpnja, na četvrtak, 2. srpnja, nadležne službe u Rijeci pozivaju građane na povećan oprez te preporučuju redovito praćenje vremenske prognoze, službenih obavijesti i upozorenja“, navela je riječka gradska tvrtka Rijeka plus.
Ističe se kako intenzivne oborine u kratkom vremenskom razdoblju mogu uzrokovati otežane uvjete za odvijanje prometa, privremeno zadržavanje vode na kolnicima te povremene zastoje na pojedinim gradskim prometnicama.
Sve operativne službe Rijeka plusa, uključujući ophodare, semaforiste i prometne operatere, nalaze se u stanju pripravnosti te su u stalnoj koordinaciji s interventnim službama. Uz to, Prometni centar Grada Rijeke stalno nadzire promet putem sustava videonadzora s ciljem pravodobnog reagiranja na eventualne poteškoće u prometu.