GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Policija rastjerala prosvjednike u Beogradu, uhitila vozača autobusa i studente

Policija rastjerala prosvjednike u Beogradu, uhitila vozača autobusa i studente
INTERVENCIJA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 02.11.2025 / 16:59
Autor: SEEbiz
BEOGRAD - Pripadnici interventne policije u punoj opremi za razbijanje prosvjeda intervenirali su danas u Ulici kneza Miloša u Beogradu, na mjestu gdje je Dijana Hrka započela štrajk glađu.

Policija je potisnula okupljene građane koji su došli pružiti podršku, uhitila autoprijevoznika Milomira Jaćimovića i zaplijenila autobus kojim je prevozio studente iz Niša s komemorativnog skupa u Novom Sadu, piše N1.

Studenti koji su stigli u Beograd ispričali su kako je Jaćimović uhićen, a inspektori su preuzeli i odvezli autobus. U vozilu je ostalo troje njihovih kolega - Milan, David i Irina - koji su, kako su naveli, bili "oteti od strane policije".

"Našim kolegama nije dozvoljeno napustiti autobus, a vozilo je odvezeno u Beogradsku vatrogasnu brigadu kod Bogoslovije", kazali su za N1.


Studenti pušteni nakon legitimiranja

Prema posljednjim informacijama, troje niških studenata je pušteno nakon što su legitimirani te su se uputili na Elektrotehnički fakultet, gdje su se okupili ostali studenti.


Student Vukašin, koji se nalazio u autobusu, opisao je trenutak intervencije. "Bili smo u autobusu, stao je na raskrižju, izašli smo iz autobusa, ubrzo se kordon policije približio i upao u njega, i odvezao ga s nekoliko naših kolega", rekao je Vukašin.

Snimke policijske akcije na društvenim mrežama su podijelili košarkaš Vladimir Štimac i glazbenik Milan Stanković, poznatiji kao Sevdah Baby, koji se nalaze s građanima u Ulici kneza Miloša.

Poruka Dijane Hrke: Ako treba umrijeti, umrijet ću časno

Podsjetimo, Dijana Hrka, majka Stefana Hrke, jedne od žrtava pada nadstrešnice, započela je štrajk glađu danas u 11:52 ispred Skupštine Srbije, poručivši da ondje "ostaje do daljnjega".

"Mora za nadstrešnicu da se svi procesuiraju, saslušaju, da tužiteljstvo, policija rade svoj posao, a ne da me tuče, tri dana ugnjetava, da me danas juri po autocesti, ja to nisam zaslužila, nisam terorist, kriminalac, ja sam stabilna i došla sam štrajkati glađu, jer želim da rade svoj posao, da znam tko mi je ubio dijete i još 15 ljudi, da se oslobode svi studenti koji su uhićeni i da kukavica raspiše izbore ako smije. Ostajem do daljnjega, ja neću prestati sa štrajkom, ako treba da umrem, neka, umrijet ću časno", poručila je Hrka.

Svoju odluku o stupanju u štrajk glađu priopćila je jučer tijekom komemorativnog skupa u Novom Sadu, na kojem se više desetaka tisuća ljudi okupilo kako bi odali počast žrtvama pada nadstrešnice.

Tagovi: #studentski protesti, #dijana hrka, #pad nadstrešnice, #vladimir štimac, #milomir jaćimović
PROČITAJ I OVO
Rusija: Spremni smo na pregovore s Ukrajinom
PREGOVORI
Rusija: Spremni smo na pregovore s Ukrajinom
MOSKVA - Rusija je spremna na nastavak mirovnih pregovora s Ukrajinom u Istanbulu, prenosi ruska novinska agencija TASS riječi dužnosnika ministarstva vanjskih poslova.
Zagrebačka gradska skupština zabranila Za dom spremni i ostale ustaške simbole i pokliče
ZAKLJUČAK
Zagrebačka gradska skupština zabranila Za dom spremni i ostale ustaške simbole i pokliče
ZAGREB - Gradska skupština Grada Zagreba danas je izglasala Zaključak kojim se gradonačelnik poziva da poduzme sve potrebne mjere kako bi se spriječilo korištenje fašističkih i ustaških simbola, slogana i pokliča, uključujući "Za dom spremni", na svim javnim površinama i događajima pod gradskom nadležnošću.
Božinović: Tomaševićev prijedlog je licemjeran
REAKCIJE
Božinović: Tomaševićev prijedlog je licemjeran

ZAGREB - Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović izjavio je danas da će hrvatske institucije zaštititi ustavni poredak i vrijednosti društva, komentirajući porast tenzija u javnosti posljednjih dana.
Srušio se turski vojni avion
NESREĆA
Srušio se turski vojni avion
ANKARA - Turski vojni transportni avion C-130, koji je bio dio NATO-ove flote, srušio se danas na granici Gruzije i Azerbajdžana nakon što je, prema snimkama koje kruže društvenim mrežama, izgubio kontrolu i raspao se u zraku.
Zaklada Adris svečanom dodjelom donacija i stipendija zaključila devetnaesti donacijski ciklus
DONACIJE
Zaklada Adris svečanom dodjelom donacija i stipendija zaključila devetnaesti donacijski ciklus
ZAGREB - Sjajnim nastupom prvakinje Opere HNK-a u Zagrebu Marije Kuhar Šoša i stipendista Zaklade, tenora Luke Krulčića, u hotelu Zonar Zagreb, Zaklada Adris, najveća korporativna zaklada u ovom dijelu Europe, zaključila je ovogodišnji, devetnaesti donacijski ciklus.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE