FT: SAD razmišlja o proširenju nuklearnog programa na još članica NATO-a |
| Objavljeno: 02.06.2026 / 08:34 |
| Autor: SEEbiz |
| LONDON - SAD raspravlja o tome hoće li rasporediti nuklearno oružje u još europskih država NATO-a, izvijestio je Financial Times u utorak. |
|
Američki dužnosnici signalizirali su otvorenost za dodatna razmještanja izvan postojećih šest zemalja u kojima se nalaze bombarderi sposobni za nuklearno oružje, rekao je FT, pozivajući se na tri osobe upoznate s raspravama. Uključene zemlje na svoj bi teritorij primile tzv. američke zrakoplove dvostruke sposobnosti (DCA), koji su sposobni izvesti nuklearne napade, navodi list, uz upozorenje da nije nužno da će doći do konsenzusa oko proširenja.
Američki predsjednik Donald Trump i mnogi njegovi savjetnici kritizirali su europske saveznike jer ne troše dovoljno na svoje vojske i oslanjaju se na SAD za konvencionalnu obranu. |
|
|
| Tagovi: #NUKLEARNO ORUŽJE, #FINANCIAL TIMES, #NATO, #DONALD TRUMP |
| PROČITAJ I OVO | ||
| Vinko Grgić podnio ostavku |
| NOVA GRADIŠKA - Dan nakon što je ponovno preuzeo dužnost gradonačelnika Nove Gradiške, Vinko Grgić u petak je odmah podnio ostavku na istu, i to zbog toga što je USKOK ponovno za njega zatražio određivanje istražnog zatvora u sklopu istrage koja se protiv Grgića vodi zbog sumnje na uzimanje mita. |
| Eksplozija u Zagrebu, ozlijeđene dvije osobe |
| ZAGREB - Dvije su osobe ozlijeđene u eksploziji objekta brze prehrane u Podsusedu do koje je došlo nešto prije 8 sati. |
| Trump kaže da je okončao rat s Iranom; evo što je spreman potpisati |
| WASHINGTON - Američki predsjednik Donald Trump je objavio da su Sjedinjene Države i Iran na korak do potpisivanja sporazuma koji bi trebao okončati rat na Bliskom istoku. |
| Trump otkazao napade na Iran zakazane za večeras |
| WASHINGTON - Predsjednik Donald Trump u četvrtak je otkazao najnoviji krug napada američke vojske na Iran, tvrdeći: "Rasprave i završne točke, i konceptualno i detaljno, odobrile su sve uključene strane." |
| Ovo je kvart u koji mjesecima stižu ilegalni migranti |
| ZAGREB - Nakon što se jučer društvenim mrežama proširila snimka iskrcavanja ilegalnih migranata u zagrebačkom naselju Blato, koju smo od medija prvi objavili, kao i očitovanje policije, brojni portali objavili su snimke stanara iz tog kvarta koje ukazuju da su i tjednima prije stranci koji su nezakonito ušli u zemlju pristizali u to naselje. |