GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

OTP donirao 215.500 eura Općoj bolnici Sisak i SOS Dječjem selu Hrvatska

OTP donirao 215.500 eura Općoj bolnici Sisak i SOS Dječjem selu Hrvatska
DONACIJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 04.03.2026 / 08:46
Autor: SEEbiz
SISAK - U sklopu šestog donacijskog ciklusa programa OTP Zaokruži, OTP banka uručila je 107.750,00 eura dječjem odjelu Opće bolnice „Dr. Ivo Pedišić“ u Sisku te identičan iznos Udruzi SOS Dječje selo Hrvatska.

Ukupno je u ovom ciklusu prikupljeno 215.500,00 eura, čime je još jednom potvrđena snaga zajedništva u stvaranju boljih uvjeta za djecu diljem Hrvatske.

Program OTP Zaokruži, pokrenut 2020. godine, danas okuplja 22 tisuće sudionika koji jednostavnom gestom zaokruživanja iznosa pri plaćanju doprinose opremanju i obnovi pedijatrijskih odjela te pružanju podrške djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Uz inicijalnu donaciju OTP banke od 125.000 eura na početku svakog ciklusa te kontinuiranu podršku građana tijekom godine, do sada je prikupljeno više od 1,2 milijuna eura. Tim su sredstvima opremljeni i obnovljeni pedijatrijski odjeli u devet hrvatskih gradova, a program iz godine u godinu raste.
Donacijski ček ravnatelju Opće bolnice „Dr. Ivo Pedišić“ Sisak Igoru Vrgi uručio je predsjednik Uprave OTP banke, Balázs Békeffy, uz potporu ambasadora projekta, Zlatana Stipišića Gibonnija. Uručenju donacije su nazočili i državna tajnica u Ministarstvu zdravstva Marija Bubaš, gradonačelnik Siska Domagoj Orlić te pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb i hrvatske branitelje Sisačko-moslavačke županije Marija Valešić.

Predsjednik Uprave OTP banke Balázs Békeffy istaknuo je ovom prigodom kako snaga programa leži upravo u njegovoj jednostavnosti i zajedništvu, „Kada 22 tisuća ljudi odluči učiniti mali korak, rezultat je konkretna i mjerljiva promjena. Ponosni smo što kroz OTP Zaokruži stvaramo trajnu vrijednost za zajednicu u kojoj poslujemo. Ove donacije nisu samo financijska potpora – one su poruka djeci, roditeljima i zdravstvenim djelatnicima da nisu sami. Tu smo. I nastavit ćemo biti partneri projektima koji unaprjeđuju kvalitetu života najmlađih.“
Ravnatelj Opće bolnice „Dr. Ivo Pedišić“ Sisak Igor Vrga zahvalio je na podršci i naglasio važnost ulaganja u suvremenu medicinsku opremu: „Svako ulaganje u dječju kirurgiju ulaganje je u sigurniju i kvalitetniju budućnost naše djece. Donirana sredstva omogućit će nam dodatno unapređenje dijagnostike i terapijskih postupaka te stvaranje ugodnijeg okruženja za boravak najmlađih pacijenata. Zahvaljujemo OTP banci i svim građanima koji su prepoznali koliko je važno kontinuirano ulagati u zdravlje djece.“

Na važnost dugoročne podrške djeci bez odgovarajuće roditeljske skrbi pri uručenju donacije osvrnula se i nacionalna direktorica SOS Dječjeg sela Hrvatska, gospođa Višnja Tuškan-Krupić: „Djeci i mladima, koji odrastaju u obiteljskom okruženju naših SOS obitelji, stabilnost i osjećaj sigurnosti iznimno su važni. Ovakve donacije omogućuju nam da dodatno razvijamo programe podrške, obrazovanja i osnaživanja kako bismo im pružili što bolje prilike za samostalan i ispunjen život. Zahvalni smo OTP banci i svim sudionicima programa koji su pokazali da briga za djecu može biti zajednička misija.“

Ambasador projekta Gibonni poručio je pak kako humanost često počinje malim, ali iskrenim činom:

„Lijepo je biti dio priče u kojoj se dobrota množi. Kada znamo da je svaki zaokruženi cent dio nečijeg ozdravljenja ili sigurnijeg odrastanja, onda shvatimo koliko su male odluke zapravo velike. Ovaj projekt pokazuje da zajedno možemo napraviti razliku koja se stvarno osjeti.“
Šesti ciklus programa OTP Zaokruži još je jednom pokazao koliko zajedništvo i solidarnost građana mogu mijenjati živote ne samo u bolnicama, nego i u domovima za djecu kojima je podrška najpotrebnija. Već je započeo sedmi donacijski ciklus u 2026. godini. Tu smo, zajedno s građanima i klijentima, i nastavljamo širiti krug dobrote, jer svaka zaokružena gesta doprinosi zdravijem, sigurnijem i sretnijem odrastanju djece diljem Hrvatske.

Tagovi: #otp banka hrvatska, #opća bolnica sisak, #dječje selo hrvatska, #balasz bekeffy, #gibonni
PROČITAJ I OVO
Dioničari HPB-a odobrili kupnju Croatia banke
ZELENO SVJETLO
Dioničari HPB-a odobrili kupnju Croatia banke
ZAGREB - Dioničari Hrvatske poštanske banke (HPB) u petak su na glavnoj skupštini donijeli odluku da HPB kupi sve dionice Croatia banke, njih 4,74 milijuna, za 15 milijuna eura, izvijestili su iz HPB-a.
JPMorgan nadmašio očekivanja
DOBRE BROJKE
JPMorgan nadmašio očekivanja
NEW YORK - Najveća američka banka, JPMorgan, u utorak je objavila rezultate za prvo tromjesečje koji su premašili očekivanja, potaknuta volatilnošću tržišta koja je ubrzala poslovanje u segmentu trgovanja vrijednosnim papirima.
Financijska pismenost - Certifikati sa zaštitom glavnice (VIDEO)
EDUKATIVNO
Financijska pismenost - Certifikati sa zaštitom glavnice (VIDEO)
Financijska pismenost - Certifikati sa zaštitom glavnice (VIDEO)
Projekt u suradnji SEEbiza i Zagrebačke banke donosi vam u idućim mjesecima ključne teme iz financijske pismenosti.
Citigroup rezultatima nadmašio procjene
BOLJE OD OČEKIVANJA
Citigroup rezultatima nadmašio procjene
NEW YORK - Citigroup je premašio očekivanja u pogledu prihoda i neto dobiti tijekom prvog tromjesečja.
Goldman Sachs nadmašio prognoze
DOBRE BROJKE
Goldman Sachs nadmašio prognoze
NEW YORK - Goldman Sachs je u ponedjeljak premašio očekivanja za kvartalnu dobit, potaknut snagom u sklapanju poslova i trgovanju dionicama, iako su mu dionice pale za više od 3% zbog slabosti u odjelu fiksnog prihoda, valuta i roba.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE