GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Honda smanjuje proizvodnju električnih vozila i koncentrira se na hibride

Honda smanjuje proizvodnju električnih vozila i koncentrira se na hibride
STRATEŠKI
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 20.05.2025 / 07:55
Autor: SEEbiz
TOKIO - Honda Motor je u utorak izjavila da smanjuje ulaganja u električna vozila s obzirom na usporavanje potražnje te da će se usredotočiti na zadovoljavanje rastuće potražnje za hibridima novim modelima.

Izvršni direktor Toshihiro Mibe rekao je na konferenciji za novinare da je proizvođač automobila smanjio planirana ulaganja u elektrifikaciju i softver do poslovne godine 2030. na 7 bilijuna jena (48,4 milijarde dolara) s prethodnih 10 bilijuna jena.

Planira lansirati 13 hibridnih modela sljedeće generacije globalno u četiri godine od 2027.

Tagovi: #Honda, #Toshihiro Mibe, #električni automobili, #hibridi
PROČITAJ I OVO
Uber će sljedeće godine pokrenuti autonomne taksije u Londonu
NAJAVE
Uber će sljedeće godine pokrenuti autonomne taksije u Londonu
LONDON - Američka usluga prijevoza i dostave Uber pokrenut će autonomne taksije u Velikoj Britaniji sljedeće godine kao dio pilot projekta, objavili su prije nekoliko dana tvrtka i britanska vlada.
Tesla se suočava s prosvjedima u Austinu zbog Muskovih planova s robotaksijima
PROSVJEDI
Tesla se suočava s prosvjedima u Austinu zbog Muskovih planova s robotaksijima
AUSTIN - Dok Elon Musk predviđa 22. lipnja kao okvirni datum početka Tesline pilotne usluge robotaksija u Austinu u Teksasu, prosvjednici izražavaju svoje protivljenje.
Toyota: Hibridi su zeleniji od električnih automobila
TVRDNJE
Toyota: Hibridi su zeleniji od električnih automobila
TOKYO - Toyota tvrdi da je prodala 27 milijuna hibrida otkako je 1997. lansirala prvu generaciju Toyote Prius. Akio Toyoda, predsjednik upravnog odbora Toyote, navodi da su tih 27 milijuna automobila 'zeleniji' od devet milijuna potpuno električnih vozila kada se u računicu uključe proizvodnja baterija i samih vozila.
BYD donosi u Europu cjenovni rat u segmentu malih električnih vozila
RAT
BYD donosi u Europu cjenovni rat u segmentu malih električnih vozila
PARIZ - BYD je lansirao svoje najjeftinije i najmanje električno vozilo u Velikoj Britaniji, prenoseći bitku kineskih proizvođača automobila za pobjedu u cijeni u Europi u segment kompaktnih automobila.
General Motors ulaže četiri milijarde dolara u tri američke tvornice
INVESTICIJE
General Motors ulaže četiri milijarde dolara u tri američke tvornice
DETROIT - Američki proizvođač automobila General Motors najavio je da će uložiti četiri milijarde dolara u razvoj triju proizvodnih pogona u Sjedinjenim Državama.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE