MUNCHEN - BMW Grupa je u drugom tromjesečju izvijestila o većoj prodaji u odnosu na prethodnu godinu." /> MUNCHEN - BMW Grupa je u drugom tromjesečju izvijestila o većoj prodaji u odnosu na prethodnu godinu."> BMW u drugom kvartalu s blagim rastom prodaje | SEEbiz.eu

BMW u drugom kvartalu s blagim rastom prodaje

BMW u drugom kvartalu s blagim rastom prodaje
RAST
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 10.07.2025 / 16:24
Autor: SEEbiz
MUNCHEN - BMW Grupa je u drugom tromjesečju izvijestila o većoj prodaji u odnosu na prethodnu godinu.

Između travnja i lipnja, isporuke vozila BMW, MINI i Rolls-Royce porasle su za +0,4% na 621.271 jedinica.

U prvoj polovici godine tvrtka je isporučila ukupno 1.207.388 vozila (-0,5%). Elektrificirana vozila zabilježila su značajan rast prodaje u usporedbi s prethodnom godinom. S 318.949 potpuno električnih i plug-in hibridnih vozila isporučenih kupcima, BMW Grupa je povećala prodaju za +18,5% u prvoj polovici 2025. Nove narudžbe u svim pogonskim tehnologijama pozitivno su se razvijale u prvih šest mjeseci, pokazujući značajan rast u odnosu na prethodnu godinu.

"Zahvaljujući našoj atraktivnoj liniji proizvoda, uspjeli smo uspješno zatvoriti drugo tromjesečje. Između travnja i lipnja, BMW Grupa je izvijestila o rastu prodaje od +0,4% u usporedbi s istim razdobljem prošle godine“, rekao je Jochen Goller, član Upravnog odbora BMW AG-a odgovoran za kupce, marke i prodaju.

"U drugom tromjesečju također smo postigli važnu prekretnicu, isporukom našeg 1,5-milijuntog potpuno električnog vozila. Ovaj uspjeh još jednom naglašava kako se BMW Grupa razvila od električnog pionira do jednog od vodećih igrača na tržištu BEV vozila – sada nudeći više od 15 potpuno električnih modela“, dodao je Goller.

Tagovi: #bmw, #bmw group, #Jochen Goller
PROČITAJ I OVO
Rekordni tempo otpuštanja u njemačkoj automobilskoj industriji
OTPUŠTANJA
Rekordni tempo otpuštanja u njemačkoj automobilskoj industriji
BERLIN - Broj radnih mjesta u njemačkoj automobilskoj industriji trenutno se smanjuje brže nego u bilo kojem drugom industrijskom sektoru. Zaposlenost u sektoru pala je na najnižu razinu od 2005. godine, objavio je prije nekoliko dana njemački statistički ured Destatis.
Uber i Pony.ai dovode još 2000 robotaksija u Europi
ROBOTAKSIJI
Uber i Pony.ai dovode još 2000 robotaksija u Europi
PEKING — Američki div u prijevozu putnika Uber proširuje svoju globalnu pokrivenost robotaksijama s operaterom Pony.ai.
EU odobrio VW-u prodaju većinskog udjela u Everllenceu američkom investitoru
ZELENO SVJETLO
EU odobrio VW-u prodaju većinskog udjela u Everllenceu američkom investitoru

BRUXELLES - Europska komisija dopustila je njemačkom proizvođaču automobila Volkswagenu da proda većinski udio u svojoj velikoj podružnici za motore Everllence.
Slovenija će ukinuti subvencije za električne automobile
NAJAVE
Slovenija će ukinuti subvencije za električne automobile
LJUBLJANA - Čini se da u budućnosti kupnja električnih vozila više neće biti subvencionirana. Ministarstvo infrastrukture i energetike smatra da veliki interes za kupnju električnih vozila dokazuje da je tržište zrelo i da ljudima više nisu potrebni državni poticaji.
Tri godine partnerstva: Rimac Nevera i Voltron Nevera Coaster u Europa-Parku
PARTNERSTVO
Tri godine partnerstva: Rimac Nevera i Voltron Nevera Coaster u Europa-Parku
ZAGREB - Rimac Automobili i Europa-Park objavljivanjem novog videa obilježavaju treću godišnjicu atrakcije Voltron Nevera, Powered by Rimac.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE