GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

U ljetnoj sezoni s Brnika letovi prema 21 odredištu

U ljetnoj sezoni s Brnika letovi prema 21 odredištu
LETOVI
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 24.03.2023 / 12:00
Autor: SEEbiz / STA
LJUBLJANA - U Zračnoj luci Jože Pučnik od nedjelje stupa na snagu ljetni red vožnje. Na vrhuncu sezone, prema predviđanjima operatera zračne luke Fraport Slovenija, 18 redovnih zrakoplovnih prijevoznika nudit će više od 130 letova tjedno prema 21 odredištu.

“Tijekom ljetne sezone putnicima će biti na raspolaganju više destinacija i veći broj letova. Mreža će biti obogaćena linijom za Helsinki i Atenu, a nakon pauze u zimskoj sezoni veselimo se i povratku letova za londonski Heathrow, pariški Orly, Amsterdam, Tel Aviv i Tivat", rekla je direktorica Fraporta. Slovenija Babett Stapel na predstavljanju novog voznog reda.

Po njezinim riječima, povezanost će biti poboljšana i češćim letovima na sadašnjim vezama prema važnim čvorištima – prema Frankfurtu, Bruxellesu, Zürichu, Varšavi i Istanbulu.

Prijevoznik Finnair u travnju se vraća u Helsinki nakon tri godine pauze s četiri leta tjedno. Aegean Airlines će u lipnju pojačati mrežu letova iz ljubljanske zračne luke dva puta tjedno s vezom za Atenu.

Air Serbia je prije početka ljetne sezone najavila letove za Beograd, gdje bi trebala letjeti dva puta dnevno, za Niš će letjeti dva puta tjedno, Brussels Airlines letjet će za Bruxelles šest puta tjedno, Flydubai za Dubai svakodnevno, Lufthansa za Frankfurt tri puta dnevno i do Münchena svaki dan Turkish Airlines do dva puta dnevno do Istanbula, Easyjet do šest puta tjedno do londonske zračne luke Gatwick, British Airways šest puta tjedno do centralne londonske zračne luke Heathrow i Wizz Air do zračne luke Luton tri puta tjedno.

Transavia bi trebala letjeti za Amsterdam do četiri puta tjedno, Transavia France dva puta tjedno do pariške zračne luke Orly, Air France jedanaest puta tjedno do središnje pariške zračne luke Charles de Gaulle, Israir/El Al/Sundor do pet puta tjedno za Tel Aviv, Air Montenegro tri puta tjedno za Podgoricu i četiri puta tjedno za Tivat (naizmjenične veze), LOT Polish Airlines devet puta tjedno za Varšavu, Swiss Airlines devet puta tjedno za Zürich i GP Aviation dva puta tjedno za Prištinu .

Prema operateru zračne luke, prognoze letova do odredišta za odmor također ukazuju na široku ponudu charter letova. Među njima će biti najpopularnija odredišta na grčkim otocima, u Egiptu, Turskoj i Španjolskoj, za koje će biti dostupna proširena paleta letova (Vittoria, Santiago di Compostela, Barcelona, Sevilla i Girona).

Putovanja pod pokroviteljstvom slovenskih turističkih agencija bit će organizirana i s charterima na Maltu, Madeiru i Porto, na Azore, Island, Zelenortske otoke, Tunis, Jordan, Nizozemsku i Latviju.

Ljetni vozni red bit će na snazi do 28. listopada.

Tagovi: #Aerodrom Ljubljana, #Fraport, #Fraport Slovenija, #Babett Stapel, #Finnair, #air Serbia, #Brussels Airlines, #Transavia, #Wizz Air, #Ryanair
PROČITAJ I OVO
Končar i Solarna Elektrana potpisali ugovor vrijedan 15,3 milijuna eura
POSLOVI
Končar i Solarna Elektrana potpisali ugovor vrijedan 15,3 milijuna eura
ZAGREB - Končar i Solarna Elektrana, podružnica španjolske tvrtke Acciona Energía, potpisali su ugovor o izgradnji 400-kilovoltne transformatorske stanice Promina, vrijedan 15,3 milijuna eura, izvijestio je Končar u četvrtak.
Nizozemski sud odbacio zahtjev Šolaka za hitno odlučivanje
REPOVI
Nizozemski sud odbacio zahtjev Šolaka za hitno odlučivanje

AMSTERDAM - United Group B.V. potvrđuje da je Dragan Šolak, putem s njim povezanih društava i u suradnji s bivšim menadžmentom, podnio zahtjev Trgovačkoj komori Žalbenog suda u Amsterdamu.

United Airlines u drugom kvartalu s 26,4-postotnim padom dobiti
PAD
United Airlines u drugom kvartalu s 26,4-postotnim padom dobiti
NEW YORK - Američka zrakoplovna tvrtka United Airlines ostvarila je u drugom tromjesečju ove godine dobit od 973 milijuna dolara, što je 26,4% manje nego u drugom tromjesečju prošle godine. Prihodi su porasli za 1,7% na 15,2 milijarde dolara.
Turci u Murskoj Soboti otvorili prvu tvornicu balona u Sloveniji
INVESTICIJE
Turci u Murskoj Soboti otvorili prvu tvornicu balona u Sloveniji
MURSKA SOBOTA - Tvrtka Pasha Balloons, podružnica istoimenog turskog proizvođača iz Kapadokije, pokrenula je proizvodnju balona na vrući zrak u Murskoj Soboti.
Dostavljači Wolta najavili prosvjed
NEZADOVOLJSTVO
Dostavljači Wolta najavili prosvjed
ZAGREB - Dostavljači platforme za dostavu hrane Wolt za četvrtak su najavili prosvjed "zbog drastičnog pada prihoda, smanjenja i ukidanja bonusa, nepodnošljivih radnih uvjeta i sustavne prijetnje radnicima koji pokušavaju kolektivno djelovati".
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE