Talijanski luksuzno-modni div rekao je da ima dvoznamenkasti rast u većini regija, potpomognut rastućom popularnošću svoje marke Miu Miu. Neto prihod iznosio je 2,55 milijardi eura (2,76 milijardi USD), što je povećanje od 17% pri stalnim tečajevima u usporedbi s razdobljem prethodne godine. Rast je bio najjači u Japanu, gdje je neto prodaja u maloprodaji porasla 55%, uz podršku domaće potražnje i turističke kupovine.
Tvrtkin istoimeni brend zabilježio je rast od 5,5% u maloprodajnoj neto prodaji, dok je Miu Miu—Pradin luksuzni brend namijenjen mlađoj klijenteli—skočio gotovo 93% na godišnjoj razini.
"Miu Miu nastavlja snažno rezonirati među potrošačima diljem svijeta", rekao je analitičar Bernsteina Luca Solca u bilješci istraživanja.
Rezultati Prade najnoviji su znak podjele u industriji luksuza. Njegova izvedba je u suprotnosti s onom nekih njegovih kolega, koji su zabilježili pad u azijsko-pacifičkom dijelu zbog sve manje potražnje na izuzetno važnom kineskom tržištu.
Nakon što su godinama trošili novac na skupe torbe i skupu odjeću, kineski potrošači sada štede novac zbog teškog gospodarskog okruženja.
Prošli tjedan, luksuzni vodeći LVMH objavio je rezultate prvog polugodišta ispod predviđanja analitičara i signalizirao oštar pad prodaje iz Azije izvan Japana. Vlasnik Guccija Kering nastavio se suočavati s izazovnim okruženjem i rekao je da očekuje da će profit nastaviti padati u drugoj polovici dok nastavlja s planom preuređenja svoje glavne etikete.
Kering je također upozorio na usporavanje potražnje u Kini, što je potaknulo zabrinutost među ulagačima i analitičarima nakon što su manji konkurenti Burberry, Swatch i Hugo Boss ukazali na tešku situaciju u zemlji. Vlasnik Cartiera Richemont također je pretrpio udarac zbog smanjene potražnje u Kini.
Niža potrošnja među kineskim kupcima, koji su godinama pokretali rast, dolazi na vrhu usporavanja prodaje luksuzne robe u drugim regijama poput SAD-a.