TULA Skincare je tvrtka koja je unatoč svjetskoj pandemiji uzrokovanoj virusom COVID-19 zabilježila rekordnu prodaju u travnju ove godine, te je time postigla porast od fantastičnih 400% u odnosu na prethodnu godinu i ostvarila najveću dobit u svojoj šestogodišnoj povijesti.
Kako navodi NDP, prodaja kozmetičkih preparata za uljepšavanje je ove godine pala za 14%, dok je kozmetika za njegu kože porasla za 11%. Uvidjevši to, TULA je imala koristi od tog trenda, odnosno od COVIDA-19, i sada pokušava pratiti potražnju. Glavna izvršna direktorica TULE, Savannah Sachs, navela je da su uvidjeli stvarno veliku potražnju u cijelom svijetu te smatra da je to zbog toga što većina stanovištva vrijeme provodi kod kuće i žele više ulagati u ljepotu i zdravlje, pogotovo u ljepotu kože.
Kompaniju je 2014. godine osnovao dr. Roshini Raj, gastroenterolog sa sjedištem u New Yorku-u, Ken Landis, suosnivač kozmetike Bobbi Brown i Dan Reich, tehnološki poduzetnik i pisac. Tvrtka je ubrzo stekla privlačnost upravo radi sastojaka koje koriste pri proizvodnji svojih proizvoda. Proizvodi su uglavnom bez toksičnih kemikalija, bez parabena i sulfata što je izrazito važno za kvalitetne proizvode i kvalitetnu njegu kože.
Tvrtka je objavila da se prodaja njihovih kozmetičkih proizvoda utrostučila, te da se pojavio veliki broj novih korisnika, koji prvi put ulažu u njegu svoje kože i kupovinu takvih proizvoda. Uglavnom su to osobe mlađe od 35 godina, a na njihove proizvode su uglavnom naišli putem društvenih mreža preko kojih TULA ima izrazito veliku moć.
No, TULA nije jedina tvrtka koja unatoč fizičkom zatvaranju prodajnih mjesta i socijalnih ograničenja uzrokovanih virusom COVID-19, ostvaruje veliki rast prihoda i narudžbi putem društvenih mreža.
Biossance, još jedna popularna tvrtka koja proizvodi liniju preparata za njegu kože s direktnim potrošačima, stekla je masovnu privlačnost svojim proizvodima na bazi biljnih proizvoda, primjerice proizvodima koji u sebi sadrže opeke i glinu. U proteklih 30 dana, tvrtka priopćuje da je njihova Instagram stranica stekla više od 22 000 novih sljedbenika, iz čega možemo zaključiti da su društvene mreže dobar izvor marketinškog oglašavanja.
Drunk Elephant, još jedna kultna linija za njegu kože koja je prošlog listopada prodana japanskom kozmetičkom divu Shiseidou, također je zabilježila eksplozivan rast putem društvenih medija, dobivši 62.000 novih Instagram sljedbenika u travnju.
TULA ima razmjerno manji hype na društvenim mrežama, iako je u travnju dobila 12.000 novih pratitelja i dalje se drže toga da je Instagram njihov glavni marketinški kanal.
Unatoč velikoj potražnji i TULA se poput ostalih dobavljača susreće s problemom isporuke, koji se zbog stroge mjere socijalnih distanci i smanjenog kapaciteta broja zaposlenih unutar skladišta, pomaknuo na dva tjedna, a inače se isporuka vršila u roku 24 sata. No, izvršna direktorica Tule smatra da su kupci svjesni kašnjenja koji je uzrokovan virusom COVID-19, te da je za brend i tvrtku najbitnija transparentna komunikacija tijekom cijelog postupka kako bi kupac znao kada da očekuje njihovu narudžbu.
TULA producira sponzorirane sadržaje s korisnicima Instagrama koji su upoznati s njihovim proizvodima, te čiji su profili usmjereni na mlade žene i ljepotu, i koji bi im putem sponzoriranih sadržaja pomogli podići svijest o njihovim preparatima kao i samom brendu. Broj sljedbenika na profilima koje oni sponzoriraju svojom uobičajnom praksom, kreće se od 2.000 do čak 100.000.