GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Fox preuzima sportsku platformu Caliente TV

Fox preuzima sportsku platformu Caliente TV
AKVIZICIJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 19.06.2025 / 21:38
Autor: SEEbiz
NEW YORK - Fox Corp. je u četvrtak izjavio da je preuzeo Caliente TV, meksičku platformu za sportsko emitiranje, jer medijska tvrtka želi proširiti svoj sportski program i privući više korisnika svojim streaming uslugama.

Tvrtka nije otkrila iznos ili uvjete posla.

U priopćenju za javnost, Fox je rekao da je Carlos Martinez, koji je radio u Turneru, Discoveryju i Foxu, izabran za izvršnog potpredsjednika i generalnog direktora za Latinsku Ameriku za Fox Corp.

Martinez je rekao da akvizicija odražava "predanost tvrtke izgradnji vodećeg poslovanja sa sportskim streamingom u Meksiku s ogromnim dosegom publike, robusnim portfeljem sportskih prava i impresivnim popisom ekskluzivnih sportskih liga i talenata".

Fox povećava svoj sportski sadržaj jer streaming postaje glavni način gledanja televizije za gledatelje. Po prvi put, streaming je premašio kombinirani udio gledanja emitiranja i kabelske televizije, prema Nielsenovom izvješću koje je pratilo gledanost u svibnju. Rast streaminga doveo je do žestoke konkurencije između različitih usluga i utrke za kupnju ili proizvodnju programa koji privlači pretplatnike i novac za oglašavanje.

Fox planira pokrenuti vlastitu uslugu izravnog streaminga korisnicima, Fox One, kasnije ove godine. Već posjeduje Tubi, besplatnu uslugu streaminga s oglasima.

Fox je izjavio da će akvizicijom imati širi portfelj originalnog sportskog sadržaja. Njihova prava na emitiranje već uključuju konferenciju Big Ten, United Football League, Premier ligu i FA kup.

Tagovi: #Fox, #Caliente TV, #SPORT, #Premier liga
PROČITAJ I OVO
Pliva lani prvi put ostvarila više od milijardu eura prihoda
DOBRE BROJKE
Pliva lani prvi put ostvarila više od milijardu eura prihoda
ZAGREB - Pliva Hrvatska, članica Teva Grupe, ostvarila je lani neto dobit od 148 milijuna eura, bez jednokratnih stavki, što je deset milijuna eura više u odnosu na 2024. godinu, dok je, uključujući te stavke, dobit u 2025. dosegnula 199,4 milijuna eura, što je skok za 39 posto na godišnjoj razini.
Orqa u Parizu predstavlja napredni AI dron
DRONOVI
Orqa u Parizu predstavlja napredni AI dron

OSIJEK - Osječka tehnološka tvrtka Orqa predstavit će u ponedjeljak u Parizu na najvećem međunarodnom sajmu kopnene i zrakoplovno-kopnene obrane i sigurnosti Eurosatory 2026 naprednu taktičku bespilotnu platformu MRM2-10AI, izvijestili su u petak iz ove tvrtke.

Falkensteiner preuzima najveći termalni resort u Austriji
AKVIZICIJE
Falkensteiner preuzima najveći termalni resort u Austriji
LOIPERSDORF – Falkensteiner Michaeler Tourism Group (FMTG) nastavlja svoje širenje na austrijskom tržištu preuzimanjem upravljanja Thermenresortom Loipersdorf, najvećim termalnim resortom u Austriji, kao i hotelom Das Sonnreich i Kongresnim centrom Loipersdorf.
Vlasnik Đure Đakovića pokreće investicijski fond za zrakoplovstvo
POTEZI
Vlasnik Đure Đakovića pokreće investicijski fond za zrakoplovstvo
PRAG - Češka industrijska holding tvrtka CE Industries, čiji je dio i hrvatski proizvođač željezničkih vagona Đuro Đaković, u četvrtak je objavila da je pokrenula fond CE Industries & Aerospace u nastojanju da osigura jaču kapitalnu bazu za daljnji rast, razvoj postojećih tvrtki i nove investicijske prilike.
Iran prijeti tvrtkama Elona Muska na Bliskom istoku
PRIJETNJE
Iran prijeti tvrtkama Elona Muska na Bliskom istoku
TEHERAN - Iran će sve tvrtke Elona Muska na Bliskom istoku smatrati vojnim ciljevima kao odgovor na SAD, izvijestio je u četvrtak iranski državni medij Fars.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE