Vojvodina razbila Bursaspor, Zvezda ispala od Černomoreca

EUROPSKA LIGA
Objavljeno: 08.08.2013 / 22:41
BEOGRAD -  Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrto kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su posle fenomenalne partije savladali Bursaspor u Turskoj - 3:0 (2:0).

Trener Novosađana Marko Nikolić odlično je postavio taktiku, što su njegovi momci bez greške sproveli na terenu za veliki uspeh.

Već posle pola sata bilo je 2:0, prvo se Umaru odlično snašao na prvoj stativi i savladao Freja, da bi Vranješ duplirao prednost u 29. minutu. Konačan rezultat postavio je Andrija Kaluđerović u 83, na asistenciju Radoje.

Treba napomenuti da je Vojvodina od prvog minuta krenula ofanzivno i bez respekta, prema ekipi čija je vrednost ekvivalentna celoj našoj ligi. Napadi Novosađana su se uglavnom odvijala preko boka, a ključnu ulogu u sticanju prednosti imao je najbolji igrač meča Abubakar Umaru.

Fantastični Kamerunac je postigao prvi gol, dok je kod drugog prevario dvojicu čuvara i doturio loptu do Stojana Vranješa - koji lako matira Freja.

U nastavku je Voša smanjila 'gas'. Čekali su momci Marka Nikolića šansu iz kontre, uspeli su da ih i stvore nekoliko, ali je najbolju, u tom delu igre, imala Bursa. Tunkaj je prošao po desnoj strani i vratio loptu na deset metara, ali je prečka bila saveznik Delača.

Nastavilo se u istom ritmu, a taktika da se igra na kontru pokazala se kao ispravna. Radoja je probio po levom boku zavrnuo loptu na pet metara do Kaluđerovića koji rutinski matira Freja za veliko slavlje navijača i igrača Vojvodine.

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da izbore baraž za Ligu Evrope pošto su večeras u Beogradu, u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija, igrali protiv ukrajinskog predstavnika Černomoreca bez golova (0:0). Prvi meč u Odesi pre sedam dana Černomorec je dobio rezultatom 3:1. Zvezda je najveću šansu propustila u 45. minutu, kada je kapiten Nenad Milijaš promašio jedanaesterac.

Crveno-beli su igrali mnogo bolje u prvom nego u drugom poluvremenu, tada je i Ninković imao stopostotnu šansu, a bilo je još nekoliko solidnih prilika. Sa druge strane, izvanrednu šansu propustio je Antonov.

Široki Brijeg izgubio je večeras u Trstu u uzvratnoj utakmici od italijanskog Udienesa rezulatom 4:0. Talijani su večerašnjim mečom potvrdili svoju nadmoć nad timom sa Pecare. Crno-bijeli su gol postigli već u devetoj minuti. Di Natale je zatresao protivničku mrežu za vodstvo od 1:0.

Udinese je tokom cijele utakmice dominirao terenom. Do kraja prvog poluvremena imali su još nekoliko prilika kada su Allan i Naldo šutirali prema golu, ali nisu uspjeli postići pogodak. No popravili su to u drugom poluvremenu.

Drugi gol Udinese je postigao u 82. minuti kada je Lazzariji šutirao sa skoro polivine terena i pogodio.

U 86. minuti domaćin Udinese je postigao i treći gol preko Baste. Četvrti gol postigao je Vydra u sudijskoj nadoknadi. Utakmica je okončana rezultatom 4:0 za Udinese.

U prvom meču, koji je prije sedam dana odigran u Zenici, Talijani su slavili 3:1 te su tim rezultatom već bili osigurali prolaz u narednu rundu. Večerašnjim rezultatom to je samo potvrđeno.

Rezultati uzvratnih utakmica 3. pretkola nogometne Europske lige (u zagradama su rezultati prvih utakmica):

Žilina (Svk) - RIJEKA (HRV) 1-1 (1-2)
Dila (Gru) - HAJDUK (HRV) 1-0 (1-0)
Astra (Rum) - Trenčin (Svk) 2-2 (3-1)
Rubin (Rus) - Randers (Dan) 2-0 (2-1)
Metalurg Doneck (Ukr) - Kukes (Alb) 1-0 (0-2)
Maccabi Haifa (Izr) - Ventspils (Lat) 3-0 (0-0)
Lech (Polj) - Žalgiris (Lit) 2-1 (0-1)
Hapoel Tel Aviv (Izr) - Pandurii (Rum) 1-2 (1-1)