Rijeka deklasirala Velšane, Hajduk jedva protiv Turnova

EUROPSKA LIGA
Objavljeno: 18.07.2013 / 23:10
ZAGREB - Rijeka je u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Europsku ligu deklasirala Velšane, a Hajduk je jedva izborio pobjedu protiv Turnova.

Od ostalih klubova iz regije, Sarajevo je iznenađujuće poraženo u Albaniji dok su Crvena zvezda i Vojvodina ostvarile sigurne pobjede.

Nogometaši Rijeke ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv velškog Prestatyn Towna slavivši pred 8.000 gledatelja na Kantridi 5:0 u prvom susretu drugog kola kvalifikacija za Europsku ligu.

Junak utakmice bio je Leon Benko koji je zabio prva tri gola na utakmici, a sudjelovao je i u akciji za četvrti pogodak. Zanimljivo, najbolji strijelac prošle sezone u Prvoj HNL sva tri gola je zabio glavom. Prvog u 19. minuti na ubačaj Ivana Tomečaka, četiri minute kasnije nakon asistencije Vedrana Jugovića, te u 60. minuti nakon ubačaja Ivana Borasa. Četvrti gol zabio je Jugović u 67. minuti, a sjajnu predstavu Riječana potvrdio je Damir Zlomislić sjajnim pogotkom sa 25 metara u 85. minuti.

Uvjerljivom pobjedom Rijeka je praktički već nakon prve utakmice osigurala nastavak natjecanja i može mirno putovati na uzvrat u Wales. Uzvratni susret je 25. srpnja u Prestatynu.

U prvom susretu drugog kola kvalifikacija za Europsku ligu Hajduk je na stadionu Poljud pobijedio makedonsko Turnovo 2:1 (1:1).

Golove za splitski sastav postigli su Marko Bencun (8) i Mario Maloča (79), dok je gol za makedonski sastav postigao Dejan Blaževski iz jedanaesterca u 45. minuti. Kazneni udarac skrivio je Jean Evrard Kouassi igrajući rukom u kaznenom prostoru.

Utakmica je igrana pred praznim tribinama 'poljudske ljepotice' jer je Hajduk kažnjen s jednom utakmicom bez gledatelja. Prema pravilima Uefe utakmici je smjelo nazočiti 210 službenih osoba. U toj brojci je 75 predstavnika Hajduka uključujući i nogometaše, isto toliko predstavnika Turnova, te 60 djelatnika medija (novinari, fotoreporteri, snimatelji).

Uzvratni susret je idući četvrtak u Skoplju jer stadion Kukuš u Turnovu nema Uefinu licencu.

Slask Wroclaw (Polj) - Rudar (CG) 4:0

Tagovi: Rijeka, Hajduk, Crvena zvezda, Leon Benko, Marko Bencun, Mario Maloča, Vojvodina, Sarajevo
Etnoland iz Pakova Sela osvojio Međunarodnu nagradu za kreativni turizam
PRIZNANJA
PAKOVO SELO - U konkurenciji među 19 zemalja jugoistočne Europe gdje obitava preko 340 milijuna stanovnika, ETNOLAND Dalmati u Pakovu Selu osvojio je međunarodnu nagradu Big SEE Tourism Award 2020 u kategoriji “kreativna priča i identitet kao doživljaj”.
Zagrebačka burza: Deveti uzastopni pad Atlantske plovidbe
CLOSING BELL ZSE
ZAGREB - Četvrtak je Zagrebačkoj burzi donio blagi rast indeksa, ali i katastrofalan promet.
Dolar stabilan, u fokusu pregovori o američkim poticajima
FOREX
LONDON - Tečaj dolara u četvrtak na međunarodnim tržištima nije bilježio veće promjene u odnosu na druge najznačajnije svjetske valute, dok su u fokusu investitora i dalje pregovori o novim poticajima za američko gospodarstvo.
Žigman: Hrvatska će nakon koronakrize financirati gospodarstvo preko tržišta kapitala EU
TRŽIŠTE KAPITALA
ROVINJ – „Europska komisija je prije mjesec dana donijela novi, osvježeni akcijski plan stvaranja jedinstvene unije tržišta kapitala koja bi trebala u potpunosti zaživjeti do kraja 2022. godine.“ – istaknuo je predsjednik Upravnog vijeća Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA), Ante Žigman tijekom prezentacije na temu „Što nakon koronakrize“, održane danas u Rovinju, na konferenciji „Izazov promjene“.
Hrvatska među vodećim destinacijama u istraživanju njemačkog autokluba ADAC
NA VRHU
ZAGREB - Prema rezultatima godišnjeg istraživanja njemačkog autokluba ADAC, Njemačka i Hrvatska apsolutni su pobjednici sezone, izvijestio je direktor Predstavništva Hrvatske turističke zajednice u Njemačkoj Romeo Draghicchio.