Rezervni vratar Krul odveo Nizozemsku u polufinale

NAKON JEDANAESTERACA
Objavljeno: 06.07.2014 / 00:58
SALVADOR - U posljednjem susretu četvrtfinala svjetskog prvenstva u Brazilu reprezentacija Nizozemske je u Salvadoru pobijedila Kostariku 4-3 nakon izvođenja jedanaesteraca izborivši plasman u polufinale. U 120 minuta igre nije bilo golova.
Nizozemci su tijekom utakmice tri puta uzdrmali okvir gola, dva puta Wesley Sneijder, a jednom Robin van Persie i imali još nekoliko odličnih prilika, no Keylor Navas je bio nesavladiv. Nizozemski izbornik Louis van Gaal je u 119. minuti zamijenio golmana i umjesto Jaspera Cillessena u 'vatru' je bacio Tima Krula što se pokazao ključnim potezom jer je Krul obranio kaznene udarce Ruizu i Umanu.

Kod Nizozemaca golove su zabili Van Persie, Robben, Sneijder i Kuyt, a kod Kostarike Borges, Gonzalez i Bolanos.

Nizozemska će u polufinalu igrati protiv Argentine koja je u Brasiliji pobijedila Belgiju 1-0 golom Gonzala Higuaina u 8. minuti. 'Oranje' i 'Gauči' igrat će 9. srpnja u Sao Paulu. Dan ranije u Belo Horizonteu u polufinalu se sastaju Brazil i Njemačka.

Nizozemskoj reprezentaciji je ovo drugo uzastopno polufinale na svjetskim prvenstvima, nakon što je prije četiri godine u Južnoj Africi bila druga. Nizozemci su do polufinala stigli i 1998. godine kada su bili četvrti, te 1978. i 1974. godine kada su osvojili titulu doprvaka. Kostarika je već ulaskom u četvrtfinale ostvarila najveći uspjeh u povijesti.

Tagovi: Nizozemska, Tim Krul, Louis Van Gaal, Keylor Navas, Kostarika, Arjen Robben
Fitch: Cijene zlata u silaznoj putanji
ANALITIČARI
NEW YORK - Međunarodna rejting agencija Fitch predviđa da će cijena zlata ove godine pasti sa 1.734 na 1.600 dolara za uncu, a 2022. godine smanjiti se na 1.400 dolara „zbog povećane potražnje uslijed investicijskih tokova i kupovine od centralne banke“.
Bitcoin potonuo 25 posto ispod rekordne razine
KRIPTOVALUTE
NEW YORK - Bitcoin (a s njim i gotovo sve kriptovalute) prošli je tjedan prošao korekciju. Prethodni je vikend vrijedio 58 tisuća dolara (dvostruko više nego prilikom ulaska u 2021), cijena je u petak pala na dobrih 44 tisuće dolara.