ZAGREB - Prije petnaest godina vraćeno je ime Dinamo. Povratak imena čekale su tisuće Bad Blue Boysa ispod zapadne tribine maksimirskog stadiona.
Niti dva mjeseca nakon smrti Franje Tuđmana koji je osobno zabranio ime Dinamo, skupština u kojoj su dominirali upravo njegovi poltroni, donijela je odluku o povratku imena.
Na Skupštini je sve teklo prema planu, nije bilo napetosti kao ispred zapada. Od 44 nazočna skupštinara čak 43-orica su glasovala za povratak imena Dinamo, samo jedan je dao svoj glas za ime Dinamo-Croatia. Nitko nije bio za Croatiju!
Nakon glasovanja pred navijače je izašao Velimir Zajec, u pratnji klupske legende Marka Mlinarića i bivšeg glasnogovornika Ivana Rotima. Visoko je dignuo ruke u zrak i kazao:
- Imamo Dinamo!
Prolimio se usklik oduševljenja, skandiranje Dinamu i Zajecu. Upaljene su baklje, orilo se 'kako je dobro vidjeti te opet'... Dinamo se vratio nakon 3.165 dana. Jedan je navijač uspio probiti policijski kordon, želio je skinuti metalnu ploču s natpisom Croatia, ali ga je policija uspjela spriječiti, ploči je produžila vijek trajanja za samo nekoliko sati, skinuta je odmah sljedećega jutra.
Tek 19. veljače 2000. u Borovom selu Dinamo ponovno nasupa pod imenom Dinamo.
Danas, 15 godina od povratka svetog imena, klub je ponovno otet. Ovaj put nije riječ o politici već o jednoj privilegiranoj obitelji koja ima potporu raznih poltičkih struktura. I njima su dani odbrojani. Bit ćeš opet Dinamo!
LONDON - Dolar je u ponedjeljak bio uglavnom stabilan prema drugim najvažnijim svjetskim valutama, u poboljšanom ozračju na međunarodnim tržištima zbog očekivanja novih poticaja američkom gospodarstvu.
ANKARA - Turska je u ponedjeljak primila dodatnih 6,5 milijuna doza cjepiva protiv covida-19, koje je razvio kineski Sinovac Biotech, izvijestilo je nekoliko medija, što je omogućilo da se nastavi program nacionalnog cijepljenja.
FRANKFURT - Na većini europskih burzi cijene su dionica u ponedjeljak blago porasle, no trguje se oprezno dok ulagači prate vijesti o širenju koronavirusa u nekim europskim zemljama.
ZAGREB - Na kraju 2020. godine obvezni mirovinski fondovi u Hrvatskoj imali su 2,06 milijuna članova, što je gotovo 47 tisuća više nego krajem 2019., najnoviji su podaci koje je objavila Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga (Hanfa).