PPD Zagreb senzacionalno pobijedio Kiel

Objavljeno: 28.09.2014 / 21:32
Autor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB - Zagreb je napravio senzaciju prvog kola rukometne Lige prvaka. Pred ispunjenom zagrebačkom Arenom pobijedio je Kiel 27:25.
Utakmica je krenula kao što su mnogi i očekivali, Kiel se postavio autoritativno i prvo poluvrijeme dobio s četiri razlike (13:9). No, u nastavku je uslijedio veliki preokret domaće momčadi koja je na krilima fantastične publike došla do vodstva, a na kraju i pobjede.

Pet minuta prije kraja Zagreb je imao tri razlike i napad i činilo se da je gotovo, ali Kiel se dvije minute prije kraja približio na samo gol zaostatka. Ipak, Zagreb se opet odvojio, a kad je Stepančić zabio za tri razlike na ulasku u posljednju minutu, a Ivić zatim upisao i svoju desetu obranu, slavlje je moglo početi.

- Probudili su se dečki u nastavku, htio sam ih opustiti u prvom dijelu. Možda sam pretjerao s nekim riječima, ali rekao sam im da su i oni igrači od krvi i mesa i da trebaju dati sve od sebe. Obrana 5-1 ne odgovara Kielu i mi smo ju dobro odigrali, rekao je Zlatko Saračević koji je danas vodio Zagreb.

Obranović i Horvat postigli su šest golova, Brozović i Stepančić po četiri, što je bilo dovoljno da se sruši trostruki europski prvak i jedan od favorita LP-a.

Zagreb u sljedećem kolu ide u goste PSG-u.

Tagovi: PPD Zagreb, Zagreb PPD, Prvo plinarsko društvo, Kiel, Sandro Obranović, Zlatko Horvat, Luka Stepančić