Portland prekinuo niz od pet uzastopnih poraza protiv Utaha (VIDEO)

Objavljeno: 10.12.2013 / 09:50
NEW YORK - Portland Trail Blazersi su prekinuli niz od pet poraza svladavši sinoć Utah Jazz sa 105-94.
LaMarcus Aldridge je zabio 24 koša, a Robin Lopez 15 uz 11 skokova. Utah je pružio jači otpor sinoć nego u utakmici u petak koju je također izgubio i u kojoj je Portland u jednom trenutku vodio čak 42 koša. Najbolji strijelci kod Utaha bili su Alec Burks sa 20 koševa i Enes Kanter sa 19 koševa i pet skokova.

Portland (18-4) je vodio 14 koševa u zadnjoj četvrtini prije nego je Utah (4-19) smanjio na pet. Nicolas Batum je međutim izvukao Blazerse pogodivši tricu čime je doveo Portland u vodstvo od 100-92 nešto više od minutu do kraja. Damian Lillard je tada zaključio utakmicu zabivši još jednu tricu za Trail Blazerse.

LA Clippersi su sa 94-83 bili bolji do Philadelphia 76ers-a, a Blake Griffin je u pobjedi zabio 26 koševa. Chris Paul je "ubacio" 12 od ukupno 25 u zadnjoj trećini, a u cijeloj je utakmici upisao još i 13 asistencija.

Los Angeles (14-8) nadoknadili 13 koševa zaostatka u trećoj četvrtini nakon čega je utakmica postala otvorena, a zaključili su je pobjedom. DeAndre Jordan je dodao 11 koševa i 21 skoko, najviše ove sezone, za Clipperse.

U redovima Philadelphije (7-15), najučinkovitiji je bio Evan Turner sa 25 koševa.

Charlotte Bobcats su pobijedili Golden State Warriorse sa 115-111, a Kemba Walker je zabio 31 koš, od čega 27 u drugom poluvremenu. Kod Golden Statea je najbolji strijelac bio Stephen Curry sa 43 postignuta pogotka.

Bobcatsi su vodili sa 15 koševa u drugom poluvremenu, a Walker je zaključio utakmicu pogodivši čak šest slobodnih bacanja u zadnjoj minuti.

Ovo je druga pobjeda zaredom za Charlotte, čiji je omjer pobjeda i poraza sada 10-11, dok je Golden State pao na 12-10.

Tagovi: Damian Lillard, LaMarcus Aldridge, Blake Griffin, Chris Paul, Portland Trailblazers
Beogradska berza: Serija rasta indeksa zaustavljena, promet pao
CLOSING BELL BSE
BEOGRAD – Višednevni rast indeksa Beogradske berze prekinut je danas, a pala je trgovinska aktivnost.
Preminuo Bernard Madoff
IN MEMORIAM
NEW YORK - Bernard Madoff, osuđen zbog toga što je vodio najveću poznatu investicijsku prijevaru u povijesti, umro je u srijedu u američkom saveznom zatvoru gdje je služio 150 godina zatvora, objavila je savezna zatvorska uprava.
Zagrebačka burza: Indeksi blago pali, promet skroman
CLOSING BELL ZSE
ZAGREB - U mirnom trgovanju na Zagrebačkoj burzi u srijedu su indeksi blago oslabili, nakon jučerašnjeg skromnog rasta, no uz nešto veći promet, pri čemu su dvije dionice imale milijunski promet - povlaštena Adrisa i Zagrebačke banke.
Njemačka će do ljeta ponuditi digitalnu potvrdu o cijepljenju za olakšana putovanja
CIJEPLJENJE
BERLIN - Njemačka će do ljeta svojim građanima koji su cijepljeni ponuditi potvrdu kojom će, između ostalog, biti omogućeno lakše putovanje, javljaju njemački mediji u srijedu pozivajući se na izvore u vladi.
Analitičari: Središnja turistička sezona ipak bi trebala biti bolja od lanjske
PROGNOZE
ANALIZA - Razine iz 2019. u pogledu broja dolazaka i noćenja turista kao i financijski rezultat koji se odnosi na turističku potrošnju zasigurno neće biti dosegnute.