Orlando u floridskom derbiju pobijedio Miami, Lakersi nakon produžetka pobijedili Memphis (VIDEO)

Objavljeno: 14.03.2012 / 09:52
LOS ANGELES - Suradnja na terenu između Kobea Bryanta i Andrewa Bynuma procvala je u utorak kada su njih dvojica svojim Los Angeles Lakersima osigurali pobjedu od 116-111 nakon dva produžetka nad Memphis Grizzliesima.

Bynum je sa svojim 2,13 m visine zabio 37 koševa uz 16 skokova, dok je Bryant ubacio 34 koša uz devet skokova i pet asistencija za rijetku pobjedu Lakersa (26-16) u gostima.

To je ujedno bila i treća uzastopna pobjeda Los Angelesa, koji su treći u Konferenciji, ispred.

"Definitivno smo jako željeli ovu pobjedu, zato smo je i dobili", kazao je nakon utakmice Bynum koji je imao 15 od ukupno 18 šuteva iz igre.

Utakmicu nakon što Bryant nije dao Bynumu zadnji šut u utakmici Los Angelesa nad Bostonom, njih su dvojica osigurali još jenu pobjedu svojoj momčadi izmjenjujući se u završnoj seriji od 10-2, nakon što su Grizzliesi vodili tri kiša dvije i pol minute prije kraja.

Memphis je igrao bez svog vodećeg strijelca Rudyja Gaya, koji ima simptome potresa mozga.

Marreese Speights je postigao 25 pogodaka, dok je Marc Gasol dodao 20 za Memphis (24-17), koji je u trećoj četvrtini vodio 17 koševa prije nego su Lakersi uzeli zalet.

Los Angeles je gubio pet koševa manje od četiri minute prije kraja, ali je tada Bryant živnuo i imao je prste u zadnjih 11 koševa svoje momčadi postignutih u regularnom dijelu utakmice.

On je postigao je tricu za izjednačenje, onda je pronašao Paua Gasola koji je zakucao za vodstvo Lakersa 97-95 manje od minutu prije kraja.

Marc Gasol je nakon toga izjednačio za Grizzliese, ali je onda Mike Conley promašio šut za pobjedu te je utakmica ušla u prvi produžetak.

Bryant je imao priliku za pobjedu na kraju prvog produžetka ali je i on promašio.

U floridskom derbiju između Miami Heata i Orlando Magica kao pobjednik je, nakon produžetka, izašao Magic s rezultatom 104-98.

Jameer Nelson je zabio 12 od ukupno 25 koševa u zadnjoj četvrtini i produžetku a njegov Orlando Magic je imao seriju od 20-0 za pobjedu nad Miamijem.

U redovima Heata Dwyane Wade je zabio 28 koševa, i on je bio jedini strijelac za Heat u produžetku s četiri pogotka. Dwight Howard je utakmicu završio sa 24 pogotka i 25 skokova u utakmici koja je bila vjerojatno njegova zadnja u dresu Magica. Heat nije pogodio ni jedno slobodno bacanje u drugom poluvremenu ili produžetku.

Heat je imao pet koševa prednosti na sredini treće četvrtine kada je Ryan Anderson promašio šut, a nakon što su LeBron James i Wade promašili za Miami, Nelson je pogodio tricu i vratio Magic u igru.

Kod Miamija Le Bron James je zabio 19 koševa uz 11 skokova i osam asistencija, a Chris Bosh 23 koša uz osam skokova.

Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 88:96

Indiana Pacers - Portland Trail Blazers 92:75

Orlando Magics - Miami Heat 104:98, (produžetak)

Oklahoma City Thunder - Houston Rockets 103:104

Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 111:116 (dva produžetka)

Dallas Mavericks Washington Wizards 107:98

Denver Nuggets - Atlanta Hawks 118:117 (produžetak)

Sacramento Kings - Golden State Warriors 89:115

Tagovi: Dwight Howard, LeBron James, Dwyane Wade, Miami Heat, Orlando Magic, Kobe Bryant, Andrew Bynum, LA Lakers