Miami tek u produžetku slomio Charlotte (VIDEO)

Objavljeno: 19.01.2014 / 10:47
MIAMI - Miami Heat je sinoć nakon produžetka sa 104-96 pobijedio Charlotte Bobcats i to zahvaljujući LeBronu Jamesu koji je zabio 34 koša.
To je 15. uzastopna pobjeda Miamija nad Bobcatsima i tako su se izjednačili sa San Antonio Spursima koji imaju jednak broj uzastopnih pobjeda nad Washington Wizardsima.

Za Heat (29-11), koji je igrao bez Dwyanea Wadea, Chris Bosh je zabio 25 koševa uz sedam skokova. Bosh je zabio 25 ili više koševa u zadnje tri utakmice za Miami. Al Jefferson je predvodio Bobcatse (17-25) sa 22 pogotka i 14 skokova.

Charlottin Kemba Walker je morao napustiti teren zbog ozljede zgloba nešto manje od osam minuta do kraja treće četvrtine i vodstva Bobcatsa od 64-57. Momčadi su bile izjednačene na 90-90 na kraju regularnog dijela utakmice. Heat je zabio prva četiri koša u produžetku i nakon toga više nije gubio ni u jednom trenutku, nadigravši Bobcatse sa 14-6.

Indiana Pacersi su sa 106-92 slavili protiv Los Angeles Clippersa. Paul George je zabio 36 koševa, dok je Lance Stephenson dodao 22 uz 12 skokova i sedam asistencija. Jamal Crawford je za Clipperse zabio 22, a Blake Griffin 19.

Vodeći u Centralnoj diviziji Pacersi su sada popravili omjer pobjeda i poraza na 32-7, dok su Clippersi, prvi u Pacifičkoj diviziji pali na 28-14 nakon što im je prekinut niz od pet pobjeda.

Pacersi su poveli u prvoj četvrtini zahvaljujući seriji 15-0 tijekom koje su Clippersi promašili 13 koševa zaredom. Pacersi su imali prednost od 25-15 koju su onda povećali na 57-41 na poluvremenu. Clippersi su uspjeli smanjiti razliku od 20 koševa na 81-72 na početku zadnje četvrtine, ali su Pacersi pojačali obranu ograničivši goste na jedan koš u sljedećih pet i pol minuta igre i napravivši seriju od 15-2 kojom su došli do 96-74.

Tagovi: Miami Heat, LeBron James, Chris Bosh, Kemba Walker, Paul George, Indiana Pacers
Zagrebačka burza: Indeksi porasli, Končar EI u fokusu