Miami izgubio drugu zaredom, Knicksi sve uvjerljiviji (VIDEO)

Objavljeno: 27.03.2012 / 09:50
CHICAGO - Denver Nuggets, momčad s najboljim prosjekom postignutih pogodaka ove sezone u NBA, sinoć je zaustavila Chicago svladavši ga na njihovom terenu 108-91.

Ty Lawson je predvodio Denver sa 27 postignutih pogodaka i devet skokova, dok je Arron Afflalo dodao 22 koša i osigurao Nuggetsima (27-23) potrebnu pobjedu u trećoj od ukupno sedam gostujućih utakmica.S ovom pobjedom je Denver izjednačen s Utahom i Houstonom u utrci za doigravanje u Zapadnoj konferenciji.Vodeći u Istočnoj konferenciji Chicago, s druge strane, i dalje je u prednosti ispred Miamija koji je također poražen u ponedjeljak.
S prosjekom od više od 103 koša po utakmici, Denver je nadigrao Bullse u trećoj četvrtini 27-16 te preuzeo kontrolu nad utakmicom do kraja. Bullsi su opet igrali bez Derricka Rosea, koji je propustio sedmu utakmicu zaredom zbog ozljede prepona.

Pričuva C.J. Watson, koji mijenja Rosea, i John Lucas svaki su zabili po 17 koševa kod Bullsa (40-11), kojima je prekinut niz od četiri pobjede.Iako su Bullsi zabili prvih osam koševa na utakmici Nuggetsi su se probudili, izjednačili na 20-20 i zahvaljujući seriji od 12-0 na kraju prve četvrtine ostvarili vodstvo od 25-20. Denver je krenuo rano zahvaljujući Afflalu, koji je zabio 11 koševa u prvoj četvrtini. Nakon što su na poluvremenu vodili 54-52, Nuggetsi su zabili prvih deset koševa u trećoj četvrtini čime su zadržali vodstvo do kraja utakmice.

Miami koji se bori za prvu poziciju i Istočnoj konferenciji s Chicagom također je doživio poraz u ponedjeljak i to od Indiana Pacersa 105-90. Danny Granger je bio sinoć najučinkovitiji sa 25 koševa, dok je Darren Collison "ubacio" 20 za Indianu kojoj je to druga pobjeda zaredom i četvrta u pet utakmica. Miamiju je pak to drugi poraz u dvije večeri zaredom a ukupni omjer pobjeda i poraza mu je pogoršan na 35-13.U njegovim redovima LeBron James i Dwyane Wade su svaki zabili po 24 koša.Pacersi su bili u naletu na početku drugog poluvremena kada je Paul George pogodio tricu uz zvuk sirene, a onda još jednu na početku treće četvrtine za seriju od 14-2 koja ih je dovela do vodstva od 56-46. James i Wade su brzo utišali domaću publiku zabivši deevet koševa zaredom i smanjili razliku na 59-58. No nakon toga su Collison i Granger zajedno zabili 10 koševa u seriji od 12-2 kojom su doveli Indianu na 71-65 i Miami se do kraja utakmice nije više približio Pacersima.

Bez ozlijeđenih Amarea Stoudemirea i Jeremyja Lina, na svoje je došao Carmelo Anthony. U pobjedi New Yorka protiv Milwaukeeaja (89-80) ubacio je 28 koševa, najviše u posljednja dva mjeseca, i predvodio je svoju momčad do sedme pobjede u posljednjih osam utakmica.

Houston Rockets - Sacramento Kings 113:106 (produžetak)

New York Knicks - Milwaukee Bucks 89:80

Indiana Pacers - Miami Heat 105:90

Washington Wizards - Detroit Pistons 77:79

Toronto Raptors - Orlando Magic 101:117

Charlotte Bobcats - Boston Celtics 95:102

New Jersey Nets - Utah Jazz 84:105

Chicago Bulls - Denver Nuggets 91:108

Los Angeles Clippers - New Orleans Hornets 97:85

Tagovi: Danny Granger, Paul George, Indiana Pacers, LeBron James, Derrick Rose, Miami Heat, Chicago Bulls, Carmelo Anthony