Messi prestigao Pelea, ostaje još Müller

UŠAO U LEGENDU
Objavljeno: 11.11.2012 / 21:21
Autor: SEEbiz / Index.hr
MALLORCA - Nogometaši Barcelone slavili su u 11. kolu Primere na gostovanju kod Mallorce s 4:2.

Barcelonu je u vodstvo doveo Xavi Hernandez u 28. minuti. Sjajno je prebacio živi zid i matirao domaćeg vratara. Lionel Messi je u 44. minuti povisio vodstvo katalonskog kluba. Mnogo mu je pomogao izraelski vratar Aouate. Za 3:0 je minutu kasnije pogodio Cristian Tello s ruba kaznenog prostora.

Pet minuta drugog poluvremena trebalo je Mallorci da postigne dva gola. Najprije je Michael Pereira zabio nakon dodavanja Vicotra, a zatim je Victor pogodio iz jedanaesterca.

Pobjedu Barcelone potvrdio je 15. prvenstvenim golom Messi. Argentincu je to 76. gol u ovoj godini čime je prestigao Pelea koji je 1959. godine zabio 75 golova. Pele je 1959. poentirao 75 puta tokom godine: 66 golova postigao je za Santos, a devet za Brazil. Messi je do sada u 2012. za Barcu zabio 64 komada, dok je u argentinskom dresu bio precizan 12 puta.

Ispred Messija je jedino Gerd Muller koji je 1972. godine zabio 85 golova. "Genijalac" ima još dvanaest utakmica u ovoj sezoni da sruši rekord "Topredo Mullera". Deset u dresu Barcelone i dvije za Argentinu protiv Saudijske Arabije i Brazila.

Tagovi: Lionel Messi, Pele, Barcelona, Gerd Muller
Hanfa: Imovina obveznih mirovinskih fondova premašila 125 mlrd kn