Knicksi prekinuli niz Philadelphije, Clippersi nokautirali Miami (VIDEO)

Objavljeno: 12.01.2012 / 10:07
NEW YORK - New York Knicksi su dobili prvi derbi u Atlantskoj diviziji svladavši sinoć Philadelphiu 85-79 u Madison Square Gardenu i ubilježivši četvrtu uzastopnu pobjedu prekidom serije 76ersa od šest pobjeda.

Vodeći u Atlanstkoj diviziji Sixersi su sada pokvarili statistiku na 7-3, dok se je drugoplasirani New York popravio na 6-4 odnosno pobjeda i poraza.

Carmelo Anthony je predvodio Knickse sa 27 koševa, od kojih je deset zabio u nizu u trećoj četvrtini, a Amar'e Stoudemire je dodao 20 pogodaka.

Sixersima je ovo bila treća utakmica u tri dana i peta u šest dana, ali su svejedno uspjeli nadoknaditi razliku od 17 koševa u zadnjoj četvrtini i doći sa 78-61 na sedam razlike četiri minute prije kraja. New York nije uspio pogoditi koš u zadnjih devet minuta i njihova se prednost istopila, ali su ipak imali uspjeha s linije slobodnog bacanja čime su održali malu prednost. Philadelphia je imala seriju od 10-0 30 sekundi prije kraja i došla je na 83-79, prije nego je Anthony pogodio dva slobodna bacanja za zadnje vodstvo Knicksa i za prvu pobjedu svog kluba nad klubom koji ima tako velik niz pobjeda.

Andre Iguodala i Evan Turner su zabili svaki po 16 koševa za 76ers-e, koji su igrali bez centra Spencera Hawesa, koji ima problema s leđima. Knicksov rookie Iman Shumpert i Landry Fields kombinirali su svaki po pet ukradenih lopti, dok je centar Tyson Chandler imao 13 skokova.

U Los Angelesu su Chris Paul i Los Angeles Clippersi preživjeli svoj najveći test sezone pobijedivši nakon produžetka sa 95-89 Miami Heat. Paul je zabio 27 koševa uz 11 asistencija za drugi poraz nakon produžetaka Miamija u dva dana.

Miami je zabio samo jedan koš iz igre u produžetku, ali je onda trica Maria Chalmersa dovela Heat na 90-89, no Los Angeles je tada zabio pet koševa za konačnu pobjedu.

Clippersi su gubili cijelu utakmicu ali s malom razlikom prije nego su u trećoj četvrtini ostvarili seriju od 10-4 i tako došli u prednost od jednog koša koja ima je dala zamah za zadnju četvrtinu.

LeBron James je utakmicu završio sa 23 koša, 13 skokova i sedam asistencija, dok je Dwyane Wade dodao 17 koševa.

James je imao 7 od 19 iz igre, a s linije slobodnih bacanja 9 od 17, dok Miami nije uspio zabiti koša iz igre u zadnjih sedam minuta zadnje četvrtine.

Nakon što su Clippersi došli u vodstvo 86-84 nakon tri slobodna bacanja Chaunceya Billupsa u zadnjih pola minute regularnog dijela utakmice,

James je pogodio dva od četiri slobodna bacanja za produžetak.

Blake Griffin i Caron Butler su svaki zabili po 20 koševa za Los Angeles (5-3), koji su drugi iza gradskih suparnika Lakersa u Pacifičkoj diviziji.

Kobe Bryant je sinoć, drugu večer zaredom, zabio najmanje 40 koševa za pobjedu svojih LA Lakersa od 90-87 nakon produžetka nad Utah Jazzom na njihovom terenu.

To je prva pobjeda Lakersa u gostima ove sezone, a prvi poraz Utaha na domaćem terenu. Pau Gasol je zabio prvu tricu u produžetku za vodstvo Lakersa od 86-85 koju su održali do kraja utakmice. Gasol je imao 'double-double' sa 14 pogodaka i 11 skokova. Jazz je predvodio Paul Millsap koji je zabio 29 koševa uz devet skokova.

San Antonio Spurs - Houston Rockets 101:95 (produžetak)

Indiana Pacers - Atlanta Hawks 96:84

Toronto Raptors - Sacramento Kings 91:98

New York Knicks - Philadelphia 76ers 85:79

Chicago Bulls - Washington Wizards 78:64

New Orleans Hornets - Oklahoma City Thunder 85:95

Boston Celtics - Dallas Mavericks 85:90

Denver Nuggets - New Jersey Nets 123:115

Utah Jazz - Los Angeles Lakers 87:90 (produžetak)