Jedanaesta uzastopna pobjeda Spursa (VIDEO)

Objavljeno: 20.03.2014 / 10:01
NEW YORK - San Antonio Spursi su sinoć stigli o 11. pobjede zaredom, drugi put ove sezone, nakon što su sa 125-109 svladali Los Angeles Lakerse i to na njihovom terenu u Staples centru.

Spursi (51-16) su imali šut trica 50 posto u zadnje tri utakmice (35 iz 70 pokušaja). Spursi su ove sezone izgubili samo jednom nakon što su poveli na početku zadnje četvrtine. Na početku tog zadnjeg dijela utakmice San Antonio je imao prednost od pet koševa što su Lakersi (22-45) smanjili na tri zabivši prvi koš.

Manu Ginobili je pogodio tricu, a Jodie Meeks je promašio šut nakon čega su uslijedila dva slobodna bacanja Kawhija Leonarda i prednost Spursa je narasla na osam koševa. Lakersi nisu bili u stanju smanjiti razliku i Spursi su im izbrisali sve izglede za eventualnu pobjedu serijom od 6-0 kojom su došli na rezultat 114-100 nešto manje od četiri minute do kraja.

Tony Parker je bio najbolji strijelac Spursa sa 25 pogodaka, Leonard je zabio 22, a Danny Green 16. Tim Duncan je zabio 12 koševa uz 16 skokova, šest asistencija i tri ukradene lopte. Kod Lakersa je pričuva Xavier Henry zabio 11 koševa u svojih prvih šest minuta i 19 do poluvremena.

Boston Celticsi su sa 101-96 slavili protiv Miami Heata, nadoknadivši razliku od 14 koševa. Avery Bradley je zabio čak šest trica u pobjedi svoje momčadi, a ukupni učinak iznosio je 23 koša.

Kod Miamija, Lebron James je imao problema s leđima i nakon dobre prve četvrtine, Miami se borio zabivši samo 37 koševa u drugom poluvremenu.
Celticsi su to iskoristili, a osima Bradleya, Rondo jer skoro upisao triple-double s devet pogodaka, 10 skokova i 15 asistencija u 38 minuta igre. Dwayne Wade je utakmicu završio sa 17 koševa u porazu Miamija. Boston je ovom pobjedom prekinuo niz od četiri poraza.

Nakon spore prve četvrtine, Celtics je u preostale tri četvrtine ima šut iz igre čak 60 posto (30 pogodaka iz 50 pokušaja), što im je pomoglo da nadoknade dvoznamenkasti zaostatak za Heatom u prvom poluvremenu. Kod rezultata 94-94 i tri minute do kraja, Celticsi su preuzeli kontrolu nad utakmicom završivši je serijom od 7-2.

New York Knicks - Indiana Pacers 92-86

Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 122-123 (produžetak)

2. Portland 44 24 .647 5 1/2

3. Minnesota 34 32 .515 14 1/2

KRIPTOVALUTE
NEW YORK - Najpopularnija kriptovaluta potonula je čak dvanaest posto u nedjelju ujutro.
Dionice Krke najjače od svibnja 2008.
UZLET
LJUBLJANA - Glavni ljubljanski indeks SBITOP ove je godine već zabilježio 16 posto rasta, a dionice Krke vratile su se na razinu iznad 100 eura prvi put od svibnja 2008.
Penzijski fond RS-a kupio dionice Facebooka, Raiffeisena i Berkshirea
TRŽIŠTE
BANJA LUKA - Penzijski rezervni fond RS (PREF) ostvario je u prošloj godini dobit od 8,4 miliona KM, od čega će Zavodu za penzijsko invalidsko osiguranje ovog entiteta isplatiti dividendu od 5,08 miliona KM, ali tu nije kraj dobrih vijesti.
Anketa Bank of Americe otkrila od čega investitori najviše strahuju
INVESTITORI
NEW YORK - Istraživanje Bank of America pokazuje da se 32 posto stručnjaka širom svijeta trenutno više plaši mogućeg pooštravanja monetarne politike ili smanjenja obujma kupnji obveznica (sužavanje) nego koronavirusa i inflacije.