Indiana i Portland nastavljaju s pobjedama (VIDEO)

Objavljeno: 02.12.2013 / 10:47
LOS ANGELES - Indiana Pacersi su u nedjelju slavili na terenu Los Angeles Clippersa sa 105-100 ostvarivši tako 16 pobjedu u 17 utakmica i potvrdivši svoju dominaciju u Istočnoj konferenciji.
U redovima Indiane najučinkovitiji su bili Paul George sa 27 postignuta pogotka i David West sa 24 pogotka i 12 skokova. Za Pacerse je ovo sedma uzastopna pobjeda.

Clippersi su, igrajući bez ozlijeđenog JJ Redicka, došli na 94-94 u trećoj četvrtini nakon što su nadoknadili zaostatak od 14 koševa. Međutim, nisu uspjeli doći u vodstvo nakon toga uz posebno neraspoloženog Chrisa Paula koji je upisao tri promašaja u tri zadnje minute.

Portland Trail Blazersi su također potvrdili svoju dominaciju ali u Zapadnoj konferenciji pobijedivši drugi klub iz Los Angelesa Lakerse sa 114-108.

Portland je tako nanio sedmi uzastopni poraz Lakersima i čak 11. na njihovom terenu.

Najbolji strijelci kod Trail Blazersa su bili LaMarcus Aldridge sa 27 koševa i Damian Lillard sa 26. Portlandu je ovo 12. pobjeda u zadnjih 13 utakmica.

Aktualni prvak Miami Heat nije imao problema protiv Charlotte Bobcatsa koje je pobijedio sa 99-98 i sada je na drugom mjestu u Istočnoj konferenciji.

Pobjedničku tricu zabio je Chris Bosh čiji je ukupni učinak 22 koša.

Heat je vodio zadnjih minutu i 20 sekundi nakon što je Bosheva treća trica dovela do rezultata 93-91 za Miami. Charlotte je vodila prethodnih 23:21 minutu.

LeBron James je predvodio Heat sa 26 koševa, Dwyane Wade je dodao 17, a Mario Chalmers 12.

Kemba Walker je zabio 27 koševa za Bobcatse. Gerald Henderson je "ubacio" 17, a Al Jefferson je utakmicu završio sa 16 koševa i 13 skokova za Charlotte.

Tagovi: Paul George, David West, Indiana Pacers, Chris Paul, Portland Trailblazers, LeBron James, Damian Lillard
Dionice Krke najjače od svibnja 2008.
UZLET
LJUBLJANA - Glavni ljubljanski indeks SBITOP ove je godine već zabilježio 16 posto rasta, a dionice Krke vratile su se na razinu iznad 100 eura prvi put od svibnja 2008.
Penzijski fond RS-a kupio dionice Facebooka, Raiffeisena i Berkshirea
TRŽIŠTE
BANJA LUKA - Penzijski rezervni fond RS (PREF) ostvario je u prošloj godini dobit od 8,4 miliona KM, od čega će Zavodu za penzijsko invalidsko osiguranje ovog entiteta isplatiti dividendu od 5,08 miliona KM, ali tu nije kraj dobrih vijesti.
Anketa Bank of Americe otkrila od čega investitori najviše strahuju
INVESTITORI
NEW YORK - Istraživanje Bank of America pokazuje da se 32 posto stručnjaka širom svijeta trenutno više plaši mogućeg pooštravanja monetarne politike ili smanjenja obujma kupnji obveznica (sužavanje) nego koronavirusa i inflacije.
Dolar prema košarici valuta oslabio drugi tjedan zaredom
TJEDNI FOREX
LONDON - Na svjetskim je tržištima vrijednost dolara prema košarici valuta pala i prošloga tjedna, drugoga zaredom, što je posljedica poruka američke središnje banke da će i dalje voditi popustljivu monetarnu politiku, unatoč jačanju inflacije.
Svjetska tržišta: Ekonomski oporavak podigao indekse na rekordne razine
TRŽIŠTE KAPITALA
NEW YORK - Svjetske su burze prošloga tjedna dosegnule najviše razine u povijesti, zahvaljujući ohrabrujućim pokazateljima iz najvećih globalnih gospodarstava i boljim nego što se očekivalo poslovnim rezultatima kompanija.