Dallas i Nowitzki preživjeli nalet Charlotte (VIDEO)

Objavljeno: 16.03.2012 / 09:52
DALLAS - Dallas Mavericks su sinoć svladali Charlotte Bobcats 101-96 nakon što su preživjeli njihov nalet u prve dvije četvrtine i probudili se u drugom dijelu utakmice.

Značajno je i to da je to druga pobjeda zaredom za Dallas u mjesec dana.

"To su dvije pobjede i napravili smo dobar posao, ali ako pogledate naš raspored on sada postaje sve teži", kazao je trener aktualnih prvaka NBA Mavericksa Rick Carlisle.

Charlotte (6-36) je povela rano serijom 20-4 i stvorila prednost od 14 koševa u drugoj četvrtini, prije nego su Mavericks smanjili razliku na šest koševa na poluvremenu, zabivši zadnjih sedam koševa u drugoj četvrtini.

"Razgovarali smo o tome da nam treba bolji početak", kazao je napadač Mavericksa Dirk Nowitzki. "Ali smo opet sporo počeli."

Mavericksi (25-20) su dobili zalet u trećoj četvrtini, predvođeni Nowitzkim, koji je zabio par trica za vodstvo od 65-62 koje su onda povećali na 17 koševa četiri minute prije kraja.

Charlotte je popravila šut i došla na tri razlike 20 sekundi prije kraja, no opet je Nowitzki spasio stvar za Dallas pogodivši dva slobodna bacanja za konačan rezultat.

Nowitzki je utakmicu završio sa 27 koševa. Kod Bobbcatsa je Jason Terry imao tri trice iz pet pokušaja s ukupnim učinkom od 18 koševa, dok je najučinkovitiji bio Corey Maggette sa 21 košem. Inače Dallas nije izgubio ni jednu od 15 utakmica protiv Charlotte.

Oklahoma City je pobijedila Denver Nuggets 103-90 sinoć, a do pobjede su je odveli Kevin Durant sa 24 postingnuta pogotka i Russell Westbrook sa 23.

James Harden, koji je ušao s klupe, zabio je 18 koševa za Thunder, koji je nadigrao Denver 28-14 u trećoj četvrtini.

Kod Nuggetsa je Andre Miller zabio 17 koševa, a Danilo Gallinari.

Thunder je bio agresivan u trećoj četvrtini, dok Nuggetsi nisu. Durant je predvodio svoju momčad s devet postignutih pogodaka u tom dijelu utakmice i razlika od jednog koša s poluvremena pretvorena je u vodstvo od 68-57 4:08 prije kraja četvrtine. Denver se više nije približio an manje osam koševa do kraja.

Napad Nuggetsa je zakazala u trećoj četvrtini. U prve 2:22 minute igre nisu zabili koša i uspjeli su sakupiti u tom dijelu utakmice svega 14 pogodaka.

New Orleans Hornets - Washington Wizards 89:99

Dallas Mavericks - Charlotte Bobcats 101:96

Denver Nuggets - Oklahoma City 90:103

Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 111:105 (produžetak)

Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 87:91

Tagovi: Dirk Nowitzki, Dallas Mavericks, Charlotte Bobcats, Kevin Durant, Russell Westbrook, Oklahoma City Thunder
Čovjek koji ima 220 milijuna dolara vrijednih bitcoina jednostavno je zaboravio lozinku