Ćorić donio Hrvatskoj četvrtfinale Davis Cupa

DAVIS CUP
Objavljeno: 06.03.2016 / 20:30
LIEGE - Hrvatska Davis Cup reprezentacija plasirala u četvrtfinale Svjetske skupine pobijedivši u Liegeu Belgiju s 3-2, a pobjednički bod donio je Borna Ćorić koji je bio bolji od Kimmera Coppejansa s 7-6 (5), 6-2,6-2.
Hrvatska će u četvrtfinalu sredinom rujna igrati u gostima kod SAD-a.

Nakon poraza Marina Čilića u prvom nedjeljnom dvoboju, mladi Ćorić je prihvatio odgovornost i ulogu favorita protiv Belgijanca, koji je 75 mjesta lošiji od njega na ATP listi. Odlučio je vrlo nervozni i dugotrajni prvi set kojeg je Ćorić dobio u "tie-breaku", a time "slomio" Coppejansovu sigurnost i motivaciju, pa je Borna s lakoćom dobio preostala dva seta.

Borna je imao više živaca u prvom setu punom pogrešaka, kojeg je odlučio "tie-break" nakon što su oba tenisača držali svoje servise. Ćorić je u 13. igri poveo s 4-1, Coppejans izjednačio na 4-4, da bi Borna ostao miran kada je dobio novu priliku za kod 5-5. U drugom setu je Borna pokazao kvalitetu, dvaput je oduzimao servis Belgijancu za 2-1 i 4-1 i lako došao do vodstva od 2-0.

I u trećem setu Ćorić radi rani "break" kod 1-1, koji potvrđuje još jednim za vodstvo od 5-2 za konačnu pobjedu Hrvatske i plasman među osam najboljih.

Ranije je u dvoboju prvih "reketa" Belgijanac David Goffin svladao Marina Čilića s 6-4, 6-4, 3-6, 7-5.

CLOSING BELL BSE
BEOGRAD – Tipično letnje zatišje vladalo je danas na Beogradskoj berzi, uz slab promet i mirovanje referentnih indesa.
Zagrebačka burza: Investitori nagradili rezultate Adrisa, Atlantic Grupe i Končara
CLOSING BELL ZSE
ZAGREB - Vrhunac sezone objave poslovnih rezultata donio je nešto optimizma na Zagrebačku burzu.