Bayern i Malaga u četvrtfinalu Lige prvaka

Objavljeno: 13.03.2013 / 23:01
ZAGREB - Bayern i Malaga prošli su u četvrtfinale Lige prvaka.
Nogometaši Bayerna plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka premda su večeras na svom stadionu poraženi od Arsenala sa 0-2. Strijelci za Arsenal bili su Giroud (3) i Koscielny (86). Bayern je prošao dalje zahvaljujući pobjedi 3-1 u prvoj utakmici osmine finala u Londonu. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je za Bayern do 73. minute, ali bez značajnijeg učinka.

Već prva prava akcija na utakmici urodila je pogotkom, odnosno vodstvom Arsenala u 3. minuti. Najveći dio posla odradili su Rosicky i Walcott, a Giroud iz neposredne blizine pogađa mrežu. Očekivalo se da će se nakon ranog vodstva Arsenala stanje na terenu rasplamsati, ali to se nije dogodilo, Arsenal se primirio, a nogometaši Bayerna su uglavnom prijetili udarcima iz daljine.

U drugom dijelu prvu stopostotnu šansu imao je Bayern, kada je u 68. minuti Robben izašao sam pred vratara, ali Fabiański je uspio obraniti. Potom je Arsenal imao dvije prilike, ali Giroud u 77. i Gervinho 79. minuti nisu uspjeli ubaciti loptu u mrežu. Ipak, u 86. minuti Koscielny nakon kornera zabija za vodstvo Arsenala 2-0. Gosti su došli nadomak senzacije, ali su na kraju ispali zbog toga što je Bayern zabio više golova u gostima.

U petak je ždrijeb četvrtfinala Lige prvaka.

BAYERN: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Daniel Van Buyten, Dante, David Alaba, Javi Martinez, Luiz Gustavo, Thomas Mueller, Toni Kroos (Timoščuk, 81) , Arjen Robben, Mario Mandžukić (Gomez, 73).

ARSENAL: Lukasz Fabianski, Carl Jenkinson, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Kieran Gibbs, Tomas Rosicky, Theo Walcott (Oxlade-Chamberlain, 72), Mikel Arteta, Aaron Ramsay (Gervinho, 72), Santi Cazorla, Olivier Giroud.

STRIJELCI: 0-1 Giroud (3), 0-2 Koscielny (86).

SUDAC: Pavel Kralovec (Češka)

STADION: Allianz Arena

GLEDATELJA: 65.000

Nogometaši Malage izborili su četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu na svom stadionu slavili protiv Porta s 2:0. U prvom susretu u Portu bilo je 1:0 za Portugalce.

Susret se igrao pred 30.000 gledatelja na stadionu Rosaleda, a sudio je Talijan Nicola Rizzoli.

Strijelci: 1:0 Isco (43), 2:0 Santa Cruz (77)

Crveni karton: Defour (Por,48)

MALAGA: Caballero; Gamez, Demichelis, Weligton, Antunes; Toulalan, Iturra; Joaquin (Camacho, 88), Julio Baptista (Santa Cruz, 74), Isco; Saviola (Piazon, 78)

PORTO: Helton; Danilo, Otamendi, Mangala, Alex Sandro (Atsu, 70); Moutinho (James Rodriguez, 46), Fernando, Lucho Gonzalez, Defour; Varela (Maicon, 58), Martinez

Malaga je večeras ostvarila najveći uspjeh u povijesti, plasiravši se u četvrtfinale Lige prvaka u svojoj prvoj sezoni u najelitnijem europskom natjecanju. Andalužani su dostigli zaostatak iz Porta pogocima Isca i Santa Cruza, dok je Porto razočarao lošim pristupom i grubom igrom.

U vrlo lošem prvom poluvremenu, koje je obilovalo prekršajima i žutim kartonima, Malaga je stigla do prednosti zahvaljujući Iscu. On je u 43. minuti s 18 metara pogodio same rašlje vrata Porta. U 49. minuti Porto je ostao bez isključenoga Defoura, koji je posve nepotrebno zaradio drugi žuti karton i bitno oslabio svoju ekipu. U 74. minuti u igru je ušao Santa Cruz, koji četiri minute kasnije nakon udarca s kuta glavom pogađa za 2:0 i veliko slavlje u Malagi. Španjolci tako imaju jedini tri predstavnika među osam najboljih klubova Europe.

Tagovi: Malaga, Porto, Bayern, Arsenal, Roque Santa Cruz, Olivier Giroud, Isco
Zagrebačka burza: Slab promet i blagi rast indeksa na kraju tjedna
CLOSING BELL ZSE
ZAGREB - Na Zagrebačkoj burzi na kraju tjedna Crobex indeksi su blago ojačali, no uz vrlo skroman obujam trgovanja, jer nema poticajnih poslovnih vijesti koje bi potaknule veću aktivnosti investitora.
Dolarov indeks u blagom minusu
FOREX
LONDON - Dolar je u petak blago oslabio prema ostalih šest najvažnijih svjetskih valuta na međunarodnim tržištima, jer su investitori bili nešto skloniji valutama koje percipiraju rizičnijima nakon dobrih vijesti iz Kine.
Svjetske i europske nagrade za lošinjski spa i održivi turizam
NAGRADE
ZAGREB - Otok Lošinj se ovih dana dodatno potvrdio na međunarodnoj turističkoj mapi, s nagradama malološinjskom hotelu Belleuve za najbolju spa i wellness ponudu u svijetu, te projektu "Lošinjski loger Nerezinac" za drugo mjesto među najboljim europskim projektima održivog kulturnog turizma.