GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

UNICEF-ov Inovacioni fond prvi put investira u startup kompaniju iz Srbije

UNICEF-ov Inovacioni fond prvi put investira u startup kompaniju iz Srbije
INVESTICIJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 15.07.2020 / 12:48
Autor: SEEbiz
BEOGRAD - Propter, prva startup kompanija iz Srbije u koju je UNICEF-ov Inovacioni fond investirao 97.900 američkih dolara, razvija platformu za kreiranje sadržaja u virtuelnoj realnosti koju će moći da koriste i nastavnici i učenici.

Domaća kompanija je jedna od 11 startap kompanija iz devet zemalja koje koriste tehnologiju za rešavanje digitalnih izazova sa kojima se suočavaju deca širom sveta. 

Proizvodi koje razvijaju ove startap kompanije fokusiraju se na rešenja koja će pomoći da se unaprede mogućnosti za učenje ili digitalno povezivanje, a koje utiču na bolju zapošljivost. Više informacija o startap kompanijama u koje je UNICEF investirano može se naći OVDE

Skoro četiri milijarde ljudi u svetu (od kojih je 29 odsto između 18 do 24 godine) nemaju pristup internetu, te su uskraćeni za sve digitalne proizvode koji značajno mogu da im unaprede kvalitet života. Digitalni jaz između polova takođe raste, a studije ukazuju na to da je gotovo duplo više muškaraca nego žena na internetu. Ukoliko se situacija ne promeni, veliki broj mladih biće u opasnosti od zaostajanja i isključivanja iz savremenog digitalnog sveta.

Propter, startap kompanija iz Vršca koja je okupila gejmere i tehnološke entuzijaste, razvija platformu ScioXR koja omogućava jednostavno kreiranje VR/AR (XR) sadržaja kako bi osnažio učenike da uče kroz iskustva. ScioXR platforma omogućava korisnicima da naprave XR sadržaj fokusiran na STEM edukaciju, koji učenici mogu konzumirati na uređajima koji su im lako dostupi – pre svega na pametnim telefonima.
Platforma je namenjena nastavnicima i učenicima. Nastavnici će moći da koriste softver da bi napravili novi sadržaj u skladu sa svojim nastavnim programom koji će učenici moći da koriste tokom nastave. Sa druge strane, učenici će sticati nova iskustva, dok isprobavaju sadržaje koje su pripremili njihovi nastavnici, a moći će da i sami stvaraju sadržaj koji će svi moći da konzumiraju.

Planirano je i da se ovaj proizvod može koristiti kao dodatni edukativni materijal koji će pomoći učenicima da savladaju gradivo koje bi bilo teže razumeti bez VR ili AR tehnologije.

U toku je naredni poziv UNICEF-ovog Inovacionog fonda za startap kompanije koje razvijaju rešenja na blockchain tehnologiji. Startap kompanije iz Srbije su ponovo dobrodošle da se prijave – više detalja o ovom pozivu koji je otvoren do 27. jula 2020. godine možete pogledati OVDE.

Tagovi: UNICEF-ov Inovacioni fond, UNICEF, Propter
PROČITAJ I OVO
Intelove prognoze optimistične, dionice rastu
OPTIMIZAM
Intelove prognoze optimistične, dionice rastu
ANALIZA - Dionice Intela snažno su porasle u današnjem trgovanju nakon što je kompanija izjavila da je na putu da dosegne gornju granicu svog prognoziranog raspona prihoda za tekuće tromjesečje.
AI stručnjaci kratkim priopćenjem upozorili na prijetnju te tehnologije
UPOZORENJE
AI stručnjaci kratkim priopćenjem upozorili na prijetnju te tehnologije
ZAGREB - Priopćenje od samo jedne rečenice s potpisima stotinjak stručnjaka za umjetnu inteligenciju, uključujući Sama Altmana čija je tvrtka stvorila ChatGPT, upozorilo je kako razmatranje rizika od te tehnologije mora biti „globalni prioritet poput drugih prijetnji društvu kao što su pandemije i nuklearni rat“.
Neuspješno lansiranje sjevernokorejskog satelita uzrokovalo paniku u Seulu
PANIKA
Neuspješno lansiranje sjevernokorejskog satelita uzrokovalo paniku u Seulu
SEUL - Neuspješno lansiranje sjevernokorejskog satelita u ranim je satima srijede uzrokovalo paniku u Južnoj Koreji i Japanu gdje su označene zračne uzbune, no vrlo brzo su i opozvane kada je sumnjivi objekt pao u more.
Šef Nvidije: Svatko će moći postati programer uz pomoć umjetne inteligencije
NOVO VRIJEME
Šef Nvidije: Svatko će moći postati programer uz pomoć umjetne inteligencije
NEW YORK - Izvršni direktor Nvidije Jensen Huang kaže da "svatko može biti programer" jer će generativna umjetna inteligencija razumjeti više oblika unosa, uključujući govor.
Google prekinuo suradnju s Huaweijem
POTEZI
Google prekinuo suradnju s Huaweijem
NEW YORK - Alphabet Inc, Googleova krovna kompanija, odlučila je prekinuti suradnju s Huaweijem, sada je i ta kompanija objavila.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE