Time je njegova Inicijalna javna ponuda (IPO) postala najveća u ovoj godini u Sjedinjenim Državama. Tržišna vrijednost Coupanga katapultirana je na 109 milijardi dolara.
SoftBankov stotinu milijardi dolara težak Vision Fund vlasnik je 35.1% udjela u Coupangu.
Coupang je najveći online-trgovac u Južnoj Koreji, tvrtka bilježi sjajan rast. Konkurent Amazona je u protekloj godini zabilježio promet od 12 milijardi dolara – rast od 91% u odnosnu na godinu dana ranije. Amazon je u istom razdoblju zabilježio plus od „samo” 38 posto. Ekspanzija online-giganata je ipak skupo plaćena, dugovi su već godinama ogromni. Coupang na jednoj strani u poslovnim knjigama ima evidentiran promet od oko 12 milijardi dolara u 2020. Ali tamo stoji i da je ta tvrtka u međuvremenu nagomilala i gubitke u iznosu od pola milijarde dolara.
To je jedan od glavnih razloga zašto je Coupang htio izlistati svoje dionice na Wall Streetu, na najpoznatijoj burzi svijeta - New York Stock Exchange (NYSE).
Coupang se ne mora bojati usporedbe s Amazonom, upravo suprotno. Slično kao i Jeff Bezos, i osnivač Coupanga Bom Kim je brzo shvatio problematiku takozvane „posljednje milje” u dostavi. Drugi online-trgovci dostavu svojih pošiljki delegiraju eksternim dostavljačima paketa, što u konačnici znači i sporu dostavu, a nekad i gubitak paketa, Kim je taj proces htio usavršiti. Zato Coupang od 2015. ima vlastitu super-brzu dostavljačku mrežu.
Južna Koreja je svejedno omiljena među online-trgovcima. Po navodima Euromonitora, tvrtke koja istražuje kretanja na tržištu, Južna Koreja je na najboljem putu da postane treće najveće e-commerce tržište na svijetu. U Južnoj Koreji živi 52 milijuna ljudi visoke kupovne moći, uglavnom u urbanim regijama koje su lako dostupne. Mnogi od njih (čak 95%) posjeduju smartphone, Južna Koreja raspolaže dobrom 5-G infrastrukturom.