Zubčić riskantnom drugom vožnjom došao korak do postolja

VELESLALOM
Objavljeno: 19.02.2021 / 15:55
ZAGREB - Filip Zubčić ostao je na korak do pobjedničkog postolja osvojivši četvrto mjesto u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u talijanskoj Cortini d'Ampezzo, gdje je svoje drugo zlato neočekivano osvojio Francuz Mathieu Faivre, skijaš koji je pobijedio Zubčića u finalu pojedinačne paralelne utrke.

Mathieu je pobijedio s ukupnim vremenom 2:37.25 minuta, a Zubčić je za njim zaostao velikih 1.59 sekundi. Srebrnu medalju osvojio je Talijan Luca De Aliprandini (+0.63), a brončanu Austrijanac Marco Schwarz (+0.87).

Vodeći iz prve vožnje Alexis Pinturault odustao je nakon pada u gornjem dijelu druge vožnje, a do cilja nije stigao ni trećeplasirani iz prvog 'laufa', Nijemac Alexander Schmid.

Nakon velike pogreške u prvoj vožnji, zbog koje je gotovo izletio sa staze te završio s više od dvije sekunde zaostatka za vodećim Alexisom Pinturaultom, Filip Zubčić je svom snagom krenuo u drugoj vožnji. Ni tu nije bio bez pogreške, ali se na izlasku iz početne strmine uspio izvući i uhvatiti pravi ritam u središnjem dijelu staze, gdje je bio jedan od najbržih.

Najveće razočaranje svakako je doživio Alexis Pinturault jer je opet ostao bez zlatnog odličja na velikom natjecanju u veleslalomu.

Drugi hrvatski predstavnik Samuel Kolega, koji je u prvoj vožnji imao 34. rezultat s 6.30 sekundi zaostatka za najbržim, nije uspio doći do cilja u drugoj vožnji.

SP alpsko skijanje, veleslalom (m) - rezultati

1. Mathieu Faivre (Fra) 2:37.25
2. Luca De Aliprandini (Ita) 2:37.88 (+0.63)
3. Marco Schwarz (Aut) 2:38.12 (+0.87)
4. FILIP ZUBČIĆ (HRV) 2:38.84 (+1.59)
5. Loic Meillard (Švi) 2:39.02 (+1.77)
6. Žan Kranjec (Slo) 2:39.08 (+1.83)
7. Stefan Luitz (Njem) 2:39.24 (+1.99)
8. Adam Žampa (Slk) 2:39.73 (+2.48)
9. Henrik Kristoffersen (Nor) 2:39.78 (+2.53)
10. Roland Leitinger (Aut) 2:40.12 (+2.87)
11. River Radamus (SAD) 2:40.59 (+3.34)
12. Riccardo Tonetti (Ita) 2:40.69 (+3.44)
13. Victor Muffat-Jeandet (Fra) 2:41.09 (+3.84)
14. Giovanni Franzoni (Ita) 2:41.19 (+3.94)
15. Samu Torsti (Fin) 2:41.33 (+4.08)

Tagovi: Filip Zubčić, Luca De Aliprandini, Alexis Pinturault, Mathieu Faivre
Aco Petrović ponovo izbornik Brazila
RIO DE JANEIRO - Aleksandar Petrović, 65-godišnji nekadašnji izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije, ponovno je preuzeo Brazil, službeno je objavio tamošnji košarkaši savez na svojim internetskim stranicama.
Budimir će biti spreman za EURO
DOBRE VIJESTI
PAMPLONA - Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir napustio je u srijedu bolnicu u Pamploni, gdje je proveo dvije noći nakon što mu je u ponedjeljak navečer slomljeno nekoliko rebara tijekom utakmice s Valencijom, izvijestio je u četvrtak njegov klub Osasuna, dodavši da bi trebao biti spreman za EURO u lipnju.
De Rossi ostaje trener Rome i sljedeće sezone
RIM - Roma je i službeno potvrdila da će dosadašnji trener Vučice Daniele De Rossi voditi ekipu Rome i u narednoj sezoni.
Ancelotti: Pep je džentlmen
POŠTOVANJE
MANCHESTER - Svi su nas otpisali, rekao je trener Real Madrida Carlo Ancelotti, ali Real nikad ne umire, poručio je talijanski stručnjak nakon izbacivanja Manchester Cityja.
Real nakon drame jedanaesteraca izbacio City
MADRID - Nogometaši Real Madrida u fantastičnom četvrtfinalu Lige prvaka izbacili su Manchester City s ukupnih 5:4, a raspletu su prethodili produžeci i penali.