WTA lista: Swiatek novi broj 1

Objavljeno: 04.04.2022 / 13:21
ZAGREB - Poljakinja Iga Swiatek u ponedjeljak je službeno postala nova najbolja tenisačica svijeta, dan nakon pobjede u Miamiju.

Nakon neočekivanog umirovljenja Australke Ashleigh Barty, Swiatek je na Floridi morala proći samo treće kolo kako bi postala nova kraljica WTA Toura, no 20-godišnja Poljakinja je suvereno osvojila turnir, spojivši pobjede na WTA 1000 turnirima u Indian Wellsu i Miamiju. Ona je prva tenisačica u povijesti koja je na početku sezone osvojila prva tri WTA turnira u seriji 1000 i prva je Poljakinja na vrhu svjetske ljestvice.

Swiatek je odustala od turnira u Charlestonu bez straha da će biti svrgnuta s trona, budući da ima gotovo 2000 bodova ispred Čehinje Barbore Krejčíkove.

Na ljestvici Španjolka Paula Badosa skočila je tri mjesta i prvi put u karijeri je treća igračica svijeta, dok je Japanka Naomi Osaka, bivša prva tenisačica svijeta, iskoristila svoje finale u Miamiju kako bi napredovala za 42 pozicije, na 35. mjesto na svijetu.

Od hrvatskih igračica Petra Martić je izgubila dvije pozicije i sada je 60., Ana Konjuh je pala čak deset pozicija, na 62. mjesto, dok je Donna Vekić 109.

Tagovi: Iga Swiatek, WTA lista, Ashleigh Barty
Frano Ivković pobjednik 307. Sinjske alke
ALKA
SINJ - Frano Ivković (38) s osvojenih devet punata slavodobitnik je 307. Sinjske alke nakon spektakularne završnice, pripetavanja u kojem su sudjelovala čak tri alkara.
Haaland počeo isplaćivati veliki transfer
PREMIERSHIP
LONDON - Nogometaši Manchester Cityja 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv West Ham Uniteda započeli su obranu naslova prvaka Engleske.
Azarenka ne igra u Torontu jer joj je odbijena viza
VIZA
TORONTO - Bivša prva tenisačica svijeta Viktorija Azarenka (33) neće nastupiti na WTA turniru iz serije "masters 1000" u Torontu sljedećeg tjedna jer joj je odbijen zahtjev za ulaznom vizom u Kanadu.
Ramsey zabio u prvijencu za Nicu
FRANCUSKA
PARIZ - U dvoboju 1. kola Francuske lige Toulouse i Nica su odigrali 1-1, a prvijenac u dresu Nice zabio je Velšanin Aaron Ramsey.
United poražen na domaćem terenu na startu sezone
SENZACIJA
MANCHESTER - Nogometaši Brighton and Hove Albiona priredili su senzaciju u 1. kolu engleskog prvenstva svladavši kao gosti Manchester United na Old Traffordu sa 2-1 (2-0).