Utakmica PSG-Bašakšehir prekinuta nakon što je sudac rasistički uvrijedio trenera

RASIZAM
Objavljeno: 08.12.2020 / 22:51
Autor: SEEbiz / Index.hr
PARIZ - Utakmica 6. kola Lige prvaka između PSG-a i istanbulskog Bašakšehira prekinuta je u prvom poluvremenu nakon što je četvrti sudac pomoćnog trenera gostiju nazvao crncem. Uskoro su igrači obiju momčadi napustili teren.

Rumunjski sudac Sebastian Coltescu na Bašakšehirova pomoćnog trenera, Kamerunca Pierrea Weboa, referirao se kao na "crnca", nakon čega je došlo do svađe. Webo je dobio i crveni karton.

Demba Ba, bivša premierligaška zvijezda, koji je započeo utakmicu na klupi Bašakšehira, ustao je i počeo raspravljati sa sucem, pitajući ga zašto se na njega referirao kao na crnca (negru na rumunjskom) jer za bijelca nikad ne bi rekao da je bijelac.

Demba Ba zatim je poveo suigrače u svlačionicu, a za njima su slijedili i Parižani.

"Naš pomoćni trener Pierre Webo bio je žrtva rasizma, ali on je isključen", posljednja je objava na službenom Twitteru turskoga kluba prije prekida. Bašakšehir je nakon toga podržao svoje igrače jednostavnom objavom.

U eventualnom nastavku utakmice suca Coltescua zamijenit će VAR sudac Marco Di Bello, no prema posljednjim informacijama Turci se ne namjeravaju vratiti ako Coletscu zauzvrat preuzme ulogu VAR suca. Trenutačno se raspravlja o nastavku susreta bez četvrtog suca. U pregovore je uključeno i vodstvo turskog saveza.

Situaciju prati i turski predsjednik Recep Tayyip Edgogan, koji je na Twitteru osudio ponašanje suca i pozvao Uefu da ga sankcionira.

"Snažno osuđujem rasistički ispad prema Pierreu Webu, članu stožera Bašakšehira. Vjerujem da će Uefa poduzeti potrebne mjere. Bezuvjetno smo protiv rasizma u sportu i svim drugim sferama života", stoji u objavi na Erdoganovu profilu.

Tagovi: Paris SG, Demba Ba, rasizam, Sebastian Coltescu, Bašakšekir, Pierre Webo
Depay u Barceloni
BARCELONA - Fantastičan je posao odradio predsjednik Barcelone Joan Laporta koji je u samo dva tjedna osigurao tri vrhunska igrača koji su na Nou Camp stigli potpuno besplatno. Još ranije su potpisali Sergio Aguero i Eric Garcia, a sada je stigao i Memphis Depay iz Lyona.
Pobjeda razigrane Njemačke protiv blijedog Portugala
UVJERLJIVO
MUNCHEN - U dvoboju 2. kola F skupine EURA u Muenchenu su nogometaši Njemačke u subotu svladali Portugal s 4-2 (2-1).
Christian Eriksen posjetio suigrače u trening kampu
OPORAVAK
KOPENHAGEN - Danski veznjak Christian Eriksen, koji se oporavlja od srčanog udara kojeg je doživio prije tjedan dana pred kraj prvog poluvremena utakmice protiv Finske, posjetio je u subotu svoje suigrače iz reprezentacije u trening kampu nacionalne momčadi blizu Kopenhagena, te je ručao s njima.
Dalić vraća Brozovića, u prvu postavu ulazi Ivanušec
PRESLAGIVANJA
ZAGREB - S izbornikom Zlatkom Dalićem danas smo poziciju po poziciju analizirali probleme i dileme u hrvatskoj reprezentaciji. Izbornik ne skriva da reprezentacija nije dobra i da u kadru ima čak sedam-osam indisponiranih igrača, kako što je danas sam kazao.
Mađari nakon vodstva remizirali protiv svjetskih prvaka
IZNENAĐENJE

BUDIMPEŠTA - U utakmici 2. kola F skupine EURA nogometaši Mađarske u subotu su napravili iznenađenje odigravši u Budimpešti 1-1 (1-0) sa svjetskim prvacima Francuzima. Mađari su senzacionalno poveli pogotkom Attile Fiole (45+2), a izjednačio je Antoine Griezamnn (66).