United deklasirao Romu u polufinalu Europa lige

UVJERLJIVO
Objavljeno: 29.04.2021 / 23:11
Autor: SEEbiz / Index.hr
MANCHESTER - Manchester United je sa 6:2 pobijedio Romu u prvoj utakmici polufinala Europa lige na domaćem terenu te tako napravio velik korak prema plasmanu u finale.

Poveo je United već u 9. minuti nakon pogotka Brune Fernandesa, ali onda se Roma probudila i krenula napadati. Stvorila je talijanska momčad nekoliko prilika, a do kraja prvog dijela došla je i do preokreta.

Golove za preokret su zabili Lorenzo Pellegrini u 15. minuti i Edin Džeko u 33. minuti utakmice, a prvo poluvrijeme Roma će pamtiti i po tome što je njen trener Paulo Fonseca do 37. minute morao izvaditi čak tri igrača zbog problema s ozljedama.

U drugom dijelu gledali smo rapsodiju Uniteda i totalni raspad Rome. Pogodio je prvo Edinson Cavani u 48. minuti utakmice pa onda ponovno i u 64. minuti. Po pogodak su dodali još Bruno Fernandes u 71. minuti, Paul Pogba u 75. minuti i Mason Greenwood u 86. minuti.

Tagovi: Manchester United, AS Roma, Edin Džeko, Edinson Cavani, Bruno Fernandes, Paul Pogba, Mason Greenwood
Bogdanović isključen, Zubac vrlo dobar
NEW YORK - Nakon što je noć prije bio najbolji pojedinac u gostujućoj pobjedi svojih Detroit Pistonsa 116-96 nad Miami Heatom, hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović sinoć je upisao jednu od najskromnijih partija ove sezone u porazu protiv New Orleans Pelicansa 104:98.
Recept za Messija primijeniti i na Neymara
KAKO GA ZAUSTAVITI?
ZAGREB - Kako zaustaviti Neymara, postavlja se pitanje uoči susreta četvrtfinala Svjetskog prvenstva između Brazila i Hrvatske koji je na rasporedu u petak, 9. prosinca na stadionu Education City.
MOO želi povratak ruskih i bjeloruskih sportaša na međunarodna natjecanja
ŽELJE
ŽENEVA - Međunarodni olimpijski odbor (MOO) traži način za ponovno uključivanje ruskih i bjeloruskih sportaša na međunarodna natjecanja, a u konačnici i na Olimpijske igre u Parizu 2024., dok sankcije protiv obje države i dalje ostaju na snazi.
FIFA kaznila Hrvatsku, Srbiju i Saudijsku Arabiju
KAZNA
ZAGREB - Disciplinska komisija Međunarodne nogometne federacije (FIFA) kaznila je Hrvatski nogometni savez (HNS) sa 50.000 švicarskih franaka zbog ponašanja dijela navijača na utakmici Svjetskog prvenstva u Katru protiv Kanade.
Kovačić: Trkački smo spremni, Broz nam diže prosjek
UOČI BRAZILA
DOHA - U brojnim analizama uoči četvrtfinalnog dvoboja svjetskog prvenstva protiv Brazila, glavnu prednost hrvatska reprezentacija bi trebala imati na sredini terena.