Tottenham uvjerljiv protiv Burnleyja

PREMIERSHIP
Objavljeno: 28.02.2021 / 17:23
LONDON - U 26. kolu engleske Premier lige Tottenham je na svom stadionu svladao Burnley s 4-0 (3-0) uz dva pogotka Garetha Balea.

Dinamov suparnik u osmini finala Europske lige pokazao se protiv Burnleyja u vrlo dobrom izdanju i već nakon pola sata igre stvorio tri pogotka prednosti. Kombinacija južnokorejskog reprezentativca Sona i Garetha Balea dovela je do prvog pogotka Spursa već u 2. minuti. U 15. minuti Harry Kane je udarcem s desetak metara svladao Popea, a u 31. minuti to je uspjelo i Lucasu Mouri. U 55. minuti Bale je postigao i drugi pogodak, a ponovno je u ulozi asistenta bio Son.

Imali su domaći još nekoliko vrlo izglednih prilika, ponajviše iz brzih kontranapada, ali im je nedostajalo preciznosti u završnici za još uvjerljiviju pobjedu momčadi Josea Mourinha.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Arsenal je došao do pobjede u Leicesteru, gdje je s 3-1 (2-1) nadigrao Leicester City. Domaća momčad je povela pogotkom Tielemansa već u 6. minuti, ali je golovima Davida Luiza u 39. minuti te Lacazettea iz kaznenog udarca u drugoj minuti sučevog dodatka Arsenal već do poluvremena došao u prednost. Pobjedu 'topnika' potvrdio je Nicolas Pepe golom u 52. minuti.

U dvoboju Crystal Palacea i Fulhama nije bilo pogodaka.

Tottenham je s 39 bodova zasjeo na osmo mjesto, a Arsenal je s 37 bodova na 10. poziciji. Leicester je ostao treći s 49 bodova, koliko ih ima i drugoplasirani Manchester United, ali s utakmicom manje. Vodeći Manchester City ima 62 boda.

Crystal Palace je na 13. poziciji s 33 boda, Burnley je na 15. mjestu s 28 bodova, a Fulham je s 23 boda ostao u zoni ispadanja na 18. mjestu.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice u kojima se sastaju Chelsea - Manchester United (17.30 sati) i Sheffield United - Liverpool (20.15).

Engleska - 26. kolo
Tottenham - Burnley 4-0 (Bale 2, 55, Kane 15, Lucas 31)
Leicester - Arsenal 1-3 (Tielemans 6 / D. Luiz 39, Lacazette 45+2-11m, Pepe 52)
C. Palace - Fulham 0-0

Chelsea - Man. United (17.30)
Sheffield U. - Liverpool (20.15)
Everton - Southampton (pon, 21.00)

Odigrano u subotu:
Man. City - West Ham 2-1 (Dias 30, Stones 68 / Antonio 43)
WBA - Brighton 1-0 (Bartley 11)
Leeds - Aston Villa 0-1 (El-Ghazi 5)
Newcastle - Wolverhampton 1-1 (Lascelles 52 / Neves 73)

Real nakon drame jedanaesteraca izbacio City
MADRID - Nogometaši Real Madrida u fantastičnom četvrtfinalu Lige prvaka izbacili su Manchester City s ukupnih 5:4, a raspletu su prethodili produžeci i penali.
Dinamo došao na samo dva boda od Rijeke
ZAGREB - Dinamo je u zaostaloj utakmici 5. kola SuperSport HNL-a pobijedio Varaždin 2:1.
Slavnić se naljutio na Acu Petrovića
LJUTNJA
ZAGREB - U čast Draženu Petroviću 5. rujna u Zagrebu bit će spektakl. U Areni će igrati reprezentacija Hrvatske i selekcija Eurolige.
Gundogan oštro kritizirao suigrače nakon ispadanja
KRITIKE
BARCELONA - Paris Saint-Germain zaustavio je Barcelonu u četvrtfinalu Lige prvaka.
Hrgović: Ako izgubim sljedeći meč, idem u mirovinu
BOKS
ZAGREB - Filip Hrgović (17-0, 14 KO) 1. lipnja će u Rijadu na priredbi Matchroom vs. Queensberry: 5v5 odraditi dosad najveću borbu u karijeri. Protivnik će mu biti britanski boksač Daniel Dubois (20-2, 19 KO).