Tottenham bolji od Evertona, popeo se na diobu drugog mjesta

PREMIERSHIP
Objavljeno: 15.10.2022 / 20:47
LONDON - Nogometaši Tottenhama ostvarili su novu prvenstvenu pobjedu te su na domaćem terenu, u dvoboju 11. kolu engleske Premier lige, pobijedili Everton 2-0.

Tottenham je suparnika slomio u nastavku utakmice kada je postigao oba pogotka. Prvo je Harry Kane u 59. minuti realizirao jedanaesterac za 1-0, dok je pobjeda potvrđena u 86. minuti kada je za 2-0 zabio Hojbjerg.

Sedmi je puta time Tottenham slavio ove sezone te se uz utakmicu više na ljestvici bodovno izjednačio s Manchester Cityjem na drugom mjestu. Everton je pao na 14. mjesto i upisao četvrti ligaški poraz, drugi u nizu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu za Tottenham.

U nedjelju će utakmice ovog kola još odigrati Aston Villa - Chelsea, Leeds - Arsenal, Manchester United - Newcastle, Southampton - West Ham i Liverpool - Manchester City.

Premier liga, 11. kolo:

Tottenham - Everton 2-0 (Kane 59-11m, Hojbjerg 86)

Fulham - Bournemouth 2-2 (Diop 22, Mitrović 52-11m / Solanke 2, Lerma 29)

Wolverhampton - Nottingham Forest 1-0 (Ruben Neves 56-11m)

Leicester - Crystal Palace 0-0

Ranije:

Brentford - Brighton 2-0 (Toney 27, 64-11m)

Olmo je blizu povratka u Barcelonu, to je dobra vijest za Dinamo
ZAGREB - Dani Olmo je blizu povratka u Barcelonu, deset godina nakon što je njenu akademiju La Masiju napustio kako bi otišao u Dinamo.
Nagelsmann ostaje izbornik Njemačke do Svjetskog prvenstva 2026.
IZBORNICI
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Julian Nagelsmann obnovio je ugovor na dvije godine do Svjetskog prvenstva 2026. u "odluci srca", objavio je u petak nacionalni savez DFB.
Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.
Kawhi Leonard i dalje upitan za start doigravanja
LOS ANGELES - Los Angeles Clippers službeno su objavili kako i dalje nije poznato hoće li najbolji igrač ovog NBA sastava Kawhi Leonard biti spreman za start doigravanja.
Mundo Deportivo: Zidane je novi trener Bayerna
MADRID - Nakon što je napravio fenomenalan posao s Realom u kratkom razdoblju kao trener, Zinedine Zidane okreće novi list i trebao bi postati novi trener Bayerna, tvrdi španjolski Mundo Deportivo.