Talijan Travaglia iznenadio Ćorića

Objavljeno: 16.09.2020 / 16:47
RIM - Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u 3. kolo ATP turnira iz serije Masters 1000 u Rimu, bolji od njega je u dvoboju 2. kola nakon dva sata i 23 minute igre bio Talijan Stefano Travaglia sa 7:6 (2), 7:5.

Ćorić u dvoboju protiv 84. igrača svijeta, koji je prije turnira u Rimu ostvario tek 12 pobjeda u 35 mečeva na ATP Touru, nije igrao na razini na kojoj je bio na nedavnom US Openu ili u susretu 1. kola protiv Čileanca Garina. Naš je igrač previše griješio u ključnim trenucima te je 28-godišnji Travaglia ostvario jednu od najvećih pobjeda u karijeri.

Iako je kod rezultata 4:4 u prvom setu izgubio servis, Ćorić je u sljedećoj igri spasio tri vezane set lopte Travaglije prije no što je vratio 'break', no u odlučujućoj igri je Travaglia nakon 2:2 spojio pet uzastopnih poena i ipak riješio tu dionicu u svoju korist.

U drugom je setu Ćorić prvi ostvario 'break' povevši sa 2:1, no nakon rezultata 4:2 u njegovu korist do kraja je susreta čak dva puta gubio igre na svoj početni udarac pa je Travaglia s osvojenih pet od posljednjih šest gemova stigao do velike pobjede.

Ranije u srijedu se drugi hrvatski predstavnik u Rimu Marin Čilić plasirao u osminu finala Apobjedom protiv jedanaestoga igrača svijeta Belgijanca Davida Goffina sa 6:2, 6:2. Bio je ovo njihov deveti međusobni dvoboj i peta pobjeda Čilića, a zanimljivo je da je Čilić Goffina pobijedio u Rimu i 2017. godine, također s 2-0 u setovima.

U osmini finala Čilić čeka pobjednika dvoboja Norvežanina Carstena Ruuda (ATP 34.) i Talijana Lorenza Sanoga (ATP 46.),

Tagovi: Stefano Travaglia, Borna Ćorić
Brozović ozdravio i može igrati protiv Borussije
DOBRE VIJESTI
MILANO - Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović bio je negativan na posljednjem testu za koronavirus te će moći igrati za Inter u utorak u gostima kod Borussije Moenchengladbach u Ligi prvaka, objavili su talijanski mediji.
Kinezi razgrabili dresove Modrića i Kovačića
INTERES
ZAGREB - Prema podacima Hrvatskog nogometnog saveza (HNS), hrvatska je reprezentacija prošle godine prva na svijetu donirala majice koje su njihovi nogometaši nosili na važnim utakmicama na internetsku dobrotvornu aukciju.
Odgoda Olimpijskih igara koštat će Japan gotovo tri milijarde dolara
TROŠKOVI
TOKIO - Procijenjeno je da će jednogodišnja odgoda Olimpijskih igara u Tokiju koštati Japan 300 milijardi jena (2,9 milijardi američkih dolara), uključujući 100 milijardi jena za borbu protiv novog koronavirusa.
Igrači Boce proslavom gola rasplakali Maradoninu kćerku (VIDEO)
DIRLJIVO
BUENOS AIRES - Boca Juniors je odigrala prvu utakmicu nakon smrti klupske legende Diega Maradone i s 2:0 slavila protiv Newell`s Old Boysa, još jednog bivšeg Maradoninog kluba.
Mršić: Ovo je rezultat timskog rada igrača koji uživaju igrati za reprezentaciju
USPJESI
ISTANBUL - Hrvatska košarkaška reprezentacija u nedjelju se pobjedom protiv Švedske (87-72) plasirala na EuroBasket 2022., a izbornik Veljko Mršić istaknuo je da je to rezultat timskog rada igrača koji uživaju igrati za reprezentaciju.